Laptop'un seri numarasını sorgularken "Not Applicable" yazıyor, ne yapmalıyım?

Merhabalar, Monster Abra A5 v12.1 Notebook'umu servise yollamak istiyorum. Bilgisayarı 2. el olarak satın almıştım ve hayal meyal satan kişinin seri no'yu yazdığı bir kağıtla gönderdiğini hatırlıyorum PC'yi. Bu tür bilgilere bir şekilde erişebileceğimi düşündüğüm için atmıştım herhalde. Fakat şimdi işim düşüp te ulaşamayınca dedim acaba bilgisayarda bir içeriği mi değiştirdi de iptal oldu, o yüzden mi ayriyeten gönderme ihtiyacı hissetti numarayı diye. Hiç de bilmiyorum bu işleri maalesef. Bu arada PC'nin arkasındaki etikette de seri numara kutucuğu boş. Başka ulaşabileceğim yöntem var mıdır? Yoksa cidden tahmin ettiğim gibi içeriğinde bir şeyler mi değiştirildi, yoksa sistem mi bozuldu?

sipihr sipihr (1)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Şu komutu denediğinde karşına ne geliyor?

    wmic csproduct get name

    Bu komut bilgisayar modelini sana vermeli.

    CPU-Z ile de bak. Orada görünüyor mu bir bakalım.

    alattin alattin (16984)
    3 yıl önce cevaplandı

    • Lisans anahtarı BIOS'a gömülü olabilir. darkcrak 3 yıl önce
    • @darkcrak seri numarası sormuş alattin 3 yıl önce
    • Yanlış okumuşum. darkcrak 3 yıl önce

    Anakart değiştiyse Seri numarası ekrana gelmeyebilir. BIOS'a yazılmamış olabilir.

    Bazen üreticiler de seri numarasını gömmüyor. Monster'a bir sormak lazım.

    murat murat (12492)