Laptop uzun süre çalışıyor sonra kapanıyor

Merhaba windows 10 casper laptobumda 5 10 saat arası aralıksız çalıştığında birden kapanıyor ısınma vs sorunu yok tekrar çalıştırdığımda kapanmadan önceki uygulamalar çalışmaya devam ediyor neden böyle bir sorun yapar acaba?

Teşekkürler

kullanici807297 kullanici807297 (1)
2 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Merhaba, arkadaki pil arızalı olabilir, bilgisayar kapalıyken pili çıkarıp laptop açma-kapama tuşuna basın.

    (Pil takılı değilken sarj kablosunu takıp açın, yoksa laptop açılmaz.)

    ilkaybaki16 ilkaybaki16 (572)
    2 yıl önce cevaplandı

      Kapanmadan önceki uygulamalar çalışmaya devam ediyorsa bilgisayar kapanmıyordur. Eğer aniden güç kesilmesi şeklinde kapanma olsaydı uygulamalar açık kalmaz, açık olan uygulamalardaki verilerin kaybolurdu.

      Şunu dener misin?

      1. Güç seçeneklerine git.
      2. Plan ayarlarını değiştir.
      3. Gelişmiş Güç Ayarlarını Değiştir
      4. Daha Sonra Uyku bölümünü bul. Genişlet.
      5. Karma Uyumaya İzin Ver. Genişlet
      6. Pilde ve Prize takılı durumlarını kapalı konuma getir.

      Bu şekilde dene bakalım bir değişiklik olacak mı görelim.

      hakan hakan (15394)