Laptop Wifi Bağlantı Kopma Sorunu

Yeni bir laptop satın aldım. Monster t7 serisinden. Evdeki modeme bağlanınca wifi kopma sorunları yaşıyorum. 15-20 dakikada bir internet kopuyor. Koptuğu anda tekrar bağlanmaya çalıştığımda bu ağa bağlanılamıyor hatası alıyorum. Aradan 30 saniye kadar geçince tekrar bağlanıyor. Ancak bu olurken telefondan herhangi bir kopma sorunu yaşamıyorum. Veya diğer laptopumda böyle bir problem yaşamıyordum.

Sorunun laptoptaki ethernet kartıyla alakalı olduğunu düşündüm. Ancak telefondan wifi noktası oluşturup modem açıp bağlandığım zaman hiçbir sıkıntı yok. Gayet problemsiz bir şekilde kopmadan kullanıyorum. Modeme bağlanınca bu problem yaşanıyor.

İnternetteki wifi kopma sorunuyla alakalı her şeyi denedim. Cmd üzerinden yapılan işlemler, güç ayarları vs vs...

Ayrıca modemi fabrika ayarlarına da çevirdim. Ancak problemi çözmedi. 2 gündür denemediğim şey kalmadı sorun nedir anlayamıyorum

batuhansanat batuhansanat (8)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Windows 10 2004 sürümünde maalesef ki bu sorun var fakat bu sorunu bilgisayarını güncelleyerek düzeltebilirsin. Bu sorun bende de vardı fakat güncellemeden sonra bu sorun ortadan kalktı sanırsam çünkü daha bağlantı sorunu yaşamıyorum. İnternet kartını güncellemeyi deneyebilirsin yani internet kartının driverini.

    darkcrak darkcrak (5168)
    3 yıl önce cevaplandı

    • Aslında 2004 sürümüne güncellemedim sanırım. Çok fazla anlamıyorum ama sürüm olarak İS derlemesi 19042.572 gözüküyor. Başında da sürüm 20H2 yazıyor. batuhansanat 3 yıl önce
    • :/ yani en son sürüme sahipsin fakat sen yinede bi dene güncellemeyi bilgisayarını @batuhansanat darkcrak 3 yıl önce

    Donanımsaldır o zaman yaptığınız tüm çözümleri denemeneze rağmen olmamışsa. Garantisi varsa garantiye yollayın.

    hydra hydra (3800)
    3 yıl önce cevaplandı

    • Sorun çözüldü darkcrak 3 yıl önce
    • Cevabın onaylanması sorunun çözüldüğü anlamına gelmiyor, kaldı ki mesajlarda da çözüldü gibisinden mesaj göremiyorum, sorun hâlâ devam ediyor gibi görünüyor. @darkcrak hydra 3 yıl önce
    • Uzaktan bağlanıp hallettik @hydra darkcrak 3 yıl önce
    • Hangi aşamaları, neler yaptığını buraya yazmalısın @darkcrak hydra 3 yıl önce