Laptopa çay döküldü ne yapabilirim?

Arkadaşlar laptopa çay döküldü. Klavyeye de geldi , cihazı kapadım ve kuruttum. Şu anda çalışıyor. İlerde bir sorun çıkarmı? Bilgisayarım Lenovo g50.

kenanftl kenanftl (98)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    BİR TASIN İÇİNE BOLCA PİRİNÇ DOLDURUN LAPTOPUN PİLİNİ ÇIKARTIP LAPTOPU PİRİNCİN İÇİNE İYİCE GÖMÜN VE MÜMKÜNSE TASIN KAPAĞINI KAPATIN VE EN AZ 1 GÜN BOYUNCA CİHAZI ORDA BIRAKIN

    Neden böyle diyorum ?

    ÇÜNKÜ PİRİNCİN NEMİ EMME ÖZELLİĞİ VARDIR YANİ CİHAZIN İÇİNDE HALA DAHA ISLAKLIĞI VARSA HEMEN ALACAKTIR....

    kullanici567286 kullanici567286 (41)
    8 yıl önce cevaplandı

    • Şimdi ilgilendiğiniz için teşekkür ederim ama cesret edemem ve 3 gün geçti. kenanftl 8 yıl önce

    Öncelikle çay döküldüğü anda kapatıp kurutmanız çok iyi olmuş.Döktüğünüz çay elektriksel devrelere gelip kısa devre denilen olay olabilirdi.Notebookunuzun çalıştığı için şanslısınız.

    İnternette bu konu ile biraz araştırma yaptım sonuçta laptoba sıvı döktüğünüz için klavyenizin ve sıvının ulaştığı yerleri iyice temizlemekten bahsediyorlar.İleride oksitlenme gibi bir durum olabilir.

    Sizin döktüğünüz sıvı sadece üst kısımda kalıp hemen sildiyseniz pek bişey olmaz aslında ama alta doğru gittiyse içinin açılıp temizlenmesi gerekebilir.İsterseniz tanıdığınız, güvendiğiniz bir teknik servise gönderip durumunuzu anlatın.Onlar temizlik işlemi yapacaklardır.

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    8 yıl önce cevaplandı

    • şuan klavyedeki tuşlar zorlanıyor. Çaydan dolayı diye düşünüyorum. Klavyeyi nasıl çıkarabilirim acaba? kenanftl 8 yıl önce
    • Notebook klavyeniz üst kısımda ise klavyenizi çıkarmak oldukça basit..Bu konu hakkında Youtube de birçok video var.Örneğin şu linkin: https://www.youtube.com/watch?v=I1fV1hSxmuc 6:00 dakikasından sonraki kısma bakın buradan nasıl söküleceğini görebilirsiniz.Bazı notebooklarda klavye alt kısım çıkarılmadan çıkmayabilir sizin ki video daki gibi kolay sökülmez ise lütfen notebookunuza müdahale etmeden teknik servise gösterin. ismailsarp 8 yıl önce
    • Arkadaşım çok teşekkür ederim yardımcı oldun. Saol :) kenanftl 8 yıl önce