Laptopa Güç Gelmiyor

Sürekli kullandığım laptopuma elektrik gelmiyor. Güç geldiğine dair ışıkta yanmamakta. Adaptorde ise güç geldiğine dair yeşil ışık yanmakta. Bu sorunu yaşamadan bir gün önce 3-4 kere elektrik kesintisi yaşamıştım. Bu sirada laptop açıktı. Sorun adaptörde mi yoksa laptopta mıdır? Çözüm nedir? Teşekkürler

berkdemir berkdemir (1)
7 yıl önce sordu

  • Merhaba Berk cihaz yanındaysa öncelikle statik almanı tavsiye ederim. Elektrik gidip gelmesinden dolayı cihaz kendini korumaya almış olabilir. ogzkzu 7 yıl önce
  • Statik alabilmen için Şarj kablosunu ve bataryayı çıkar. Güç (Açma Kapama) butonuna 10 saniye kadar basılı tut. Süre dolduktan sonra tuşu bırak tekrar 10 saniye güç butonuna basılı tut. Sonra Batarya ve Adaptörü tak ve cihazı çalıştırmayı dene. ogzkzu 7 yıl önce

Toplam 1 Cevap

önce @ogzkzu'nun önerilerini dene. Sorun devam ederse önce şarj adaptörünü bir elektrikçiye kontrol ettirin. Avometre gibi bir cihazla normal voltajı veriyor mu bunu anlayabilirsiniz.

Eğer şarj adaptörü normal çalışıyorsa bataryasız şekilde laptop şarj aleti takılıysa çalışıyor mu kontrol et. Eğer hâlâ sorun devam ediyorsa laptop arızalanmış demektir.

murat murat (12492)