Laptopa harici hoparlör takmak

Arkadaşlar laptopuma harici hoparlör takmak istiyorum elimde frisby 2 tane hoparlör var. Kaç W olduğunu bilmiyorum fakat arkasında 220 V (V harfinin altında _ var) 50Hz yazıyor. Laptopumunda kaç W olduğunu bilmiyorum nasıl bakacağım kaç W olduğuna? Ve uygun olur mu o hoparlör laptopa.
http://www.yaprak-forum.com/forum/showthread.php?t=108693 Hoparlör bu. Burada P.M.P.O 800W yazıyor fakat http://www.uzbilisim.com.tr/?newUrun=1&Id=1068111&CatId=bs599350&Fstate=&/10W-RMS-FRISBY-1+1-HOPARL%C3%96R-AH%C5%9EAP-(SR-60DS) burada 10W RMS yazıyor. Anlamadım.

Bu arada sanırım Laptopum 90W. Çünkü laptopun altında

19V=4.74A (90W)
19B=4.74A (90Br) yazıyor. Bu hoparlörleri bu laptopa taksam her hangi bir sorun olur mu? Ses kartında yanma, işlemcide yanma gibi. (Bu arada hoparlör bayağı eski, yaklaşık 10-12 yıllık eski masaüstü bilgisayarımın hoparlörüydü.

kullanici872326 kullanici872326 (6)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Hiçbir problem olmaz, tersine iyide olur. Hoparlörlerin 3,5 jak olarak tabir edilen bağlantısını/varsa bağlantılarını laptop'ın ses çıkışına/varsa ve gerekiyorsa çıkışlarına (kulaklıkta takılan bağlantı) bağlamalısın.

    temmuz temmuz (12505)