Laptopa işlemci takabilir miyim?

Arkadaşlar hepinize selam

bende acer aspire e5 573g modelinde bir laptop var ve işlemcisi çok yetersiz geliyor acaba ben buna işlemci alıp takabilir miyim

edizgokaslan edizgokaslan (28)
4 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    Normal desktopda olduğ gibi işlemci değiştiremezsin. Fakat özel tekniklerle işlemci değişebilir. Ama hani bir laf vardır ya astarı yüzünden pahalıya gelir. Hiç böyle bir işe girme. Sana pahalıya mâl olur. Aldığın performansa ödediğin paraya değmez.

    hakan hakan (15424)
    4 yıl önce cevaplandı

      Değiştirilebilir ancak hiç bulaşma sana çok fazla maaliyeti olur. Ne amaçla kullanıyorsun ? İşlemci modelin ney ?

      infinity infinity (402)
      4 yıl önce cevaplandı

        Laptopa işlemci takılmaz, sadece ram ve hard disk takılabilir.

        ilkaybaki ilkaybaki (236)
        4 yıl önce cevaplandı

          Laptop'a işlemci değişebilir. Bazı laptoplar masaüstü bilgisayarlar gibi CPU soketi barındırır. Kolayca CPU değiştirilebilir. Amaaa laptop'un buna uygun olmalı, buna uygun işlemci olmalı.  Laptop anakartı yeni işlemciyi  destekliyor olmalı

          https://www.youtube.com/watch?v=5NpYke65xSs

          Senin laptop'a baktım: Acer Aspire E5-573G için CPU anakartla bütünlelik demişler. Yani sente tak çıkart bir işlemci yok. CPU anakarta lehimlenmiş. Bu özel cihazlarla sökülüp işlemci değiştirilebilir. Ama değmez diye düşünüyorum.

          murat murat (12492)