Laptopa takılan harici klavyede tuşlara basınca seri bir şekilde işlem yapıyor

Laptop da çok oyun oynadıgım için harici bir klavye kullanıyorum. Klavye degişikligi yaptıktan sonra aldıgım klavye bazen tuşlara bastıgımda herhangi bir tuşa bir kere tıklıyorum birden fazla tıklanmış gibi oluyor. Bazen de bir tuşa basılı tuttgumda sanki seri bir şekilde tıklayıp tıklayıp duruyormuşum gibi oluyor. Farklı bi klavye aldım onda da aynı şekilde oluyor. Laptopun kendi klavyesini kullanırken ise hiçbir sorun olmuyor. Bunun çözümü ne olabilir?

lutfu lutfu (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Harici klavye taktığında Yapışkan tuşlar veya Filtre tuşları aktif oluyor olabilir. Harici klavyeyi tak. Windows 10 kullanıyorsan arama bölümüne Yapışan yazdığında arama sonucunda  görüntülenen Klavye kısayolları için  tuşlara birer birer bas... seçeneğini tıkla. Yukarıda bahsettiğim özellikler açıksa kapat.

    murat murat (12492)
    6 yıl önce cevaplandı

    • sorun yapışkan tuşlarda degil kontrol ettim windows 8,1 kullanıyorum kalvye başka bilgisayarlarda sorunsuz açılışıyor yalnız leptobumda sorun oluyor lutfu 6 yıl önce