Laptoplarda bataryanın çıkarılabilir olup olmamasının bir avantajı var mı?

Selam

Laptop bataryasının gömülü olup olmamasının ne gibi avantaj ve dezavantajları vardır

bataryası gömülü olan laptoplarda eğer laptop donarsa hiçbir şekilde gücü kesemez miyiz

mutecessis mutecessis (216)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    laptop lar markasına ve modeline göre bataryaları gizli veya açıkta olabiliyor

    açıkta olmasının ve gizli olmasının bir avantajı yok açıkta olan batarya değşmek istediğinizde bir avantaşı olabilir laptop uzun süre donarsa power tuşuna 10 saniye basılı tutun

    ve yeniden açın

    candan candan (4301)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Gömülü (gizli) olan bataryayı evdeki aletlerle çıkarabilir miyim mutecessis 7 yıl önce
    • İnternetten alacağim laptopun bataryasının gizli yada açıkta olduğunu nasıl anlıyacağım ürun özelliklerinde belirtilmemiş , arka kısmının resmi yok mutecessis 7 yıl önce
    • alt kapak sökülerek bataryayı çıkarabilirsin hiç tavsiye etmem servis yapabilir bu işlemi candan 7 yıl önce
    • sıfır alacağınız laptop gizli bataryamı değilmi bunu öğrenmek için satıcı firmaya sorarak öğrenebilirsiniz veya mağzada görüp öyle anlayabilirsiniz candan 7 yıl önce
    • Teşekkürler mutecessis 7 yıl önce

    Çıkarılabilir bataryaların artısı batarya ömrünü doldurduğunda değiştirmesi çok daha kolaydır. Kendiniz temin edip değiştirebilirsiniz. Batarya gömülü, çıkarılamaz olduğunda batarya değiştirmek çok zahmetli olabilir.

    Yine çıkarılabilir bataryalar, laptop'da sorun olduğunda avantaj sağlar. Laptop açılmıyorsa ilk yapılması gerekenlerden bir tanesi bataryanın sökülmesidir.

    Kısaca çıkarılabilir bataryaya sahip laptoplar daha avantajlıdır.

    Gömülü bataryaya sahip laptoplar genelde daha hafif ve daha ince tasarıma sahip oluyorlar. Gömülü olmasının da böyle bir avantajı var.

    hakan hakan (15394)