Laptopta fazla bellek (ram) kullanımı nasıl çözülür?

Laptopumda 4GB Ram var. Görev yöneticisinden baktığım zaman bellek kullanımı bir şey çalışmazken minimum %55 lerde oluyor. Sadece Google Chrome açıkken %60 lara çıkıyor. Arka planda Windows, intel, amd gibi programlar çalışıyor. Extra bir program çalışmıyor. Fazla bellek kullanımını nasıl çözebilirim?

dantesc dantesc (3)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    4 GB RAM ile zaten Windows 10 ölüm gibi olur, kullanım değerleri normal. Chrome biraz fazla RAM yiyor, skeme açınca RAM k ulanımı daha da artıyor. Eğer mümkünse Windows 7 geçin derim. Değerler normal. Arka planda çalışan fazlalık uygulamaları kapatabilirsin yapacağın en iyi çözüm bu olur onunn dışında 4 GB RAM ile W10 kullanmak ölüm gibi.

    hydra hydra (3800)
    3 yıl önce cevaplandı

    • teşekkürler:) dantesc 3 yıl önce

    Chrome fazla ram kullanıyor bana sorarsan Opera kullan. 4 gb ram biraz az fakat windows 10'u kullanmanı engellemez bana sorarsan RAM takviyesi yap

    darkcrak darkcrak (5168)
    3 yıl önce cevaplandı

    • teşekkürler:) dantesc 3 yıl önce