Laptoptan konuşma sesi geliyor...

Merhaba. Laptoptan konuşma sesi geliyor. Windows 7 Ultimate işletim sistemini kullanıyorum. Bahsettiğim ses bir kadın sesi ve belirli zaman aralıklarında geliyor (tahminimce 12 dakikada 1 defa... ama bazen daha sıklaşıyor yada tam tersi saatte 1 geliyor) Neler dediğini anlamaya çalışıyorum. Sadece 2 kelime söylüyor 2. kelime completed ama 1. kelimeyi bir türlü anlayamıyorum. Sonuç olarak bu kadın sesi neden geliyor bilemiyorum.

Belki alakası vardır; Laptopun monitör bozuk olduğu için harici olarak tüplü monitör kullanıyorum. VPN, ultrasurf vs. kullanıyorum. Bilgisayarımda 7 yıldır hiç antivirüs yüklemedim. Laptopum 7 yıldır hiç içi açılmadı/temizlenmedi. Laptopun klavyesi de bozuk.

l0verman l0verman (3)
7 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    otamatik olarak açıllan bir program sesli olarak size işlem tamamlandı yanıtı veriyor

    bu programı öğrenmek için başlangıçta açılan programlara bakın

    candan candan (4301)
    7 yıl önce cevaplandı

      Yüklediğin extra bir programdan gelen bir sestir programı tespit edip kaldırman lazım

      emrehancool emrehancool (1)
      7 yıl önce cevaplandı

        Bir tane yeni yüklediğim vardı şu an onu sildim ama yine o ses çıkıyor.

        l0verman l0verman (3)
        7 yıl önce cevaplandı

          Kadın sesi diyince aklıma şu program geldi: RegClean Pro

          Bilgisayarınızda buna benzer bir program yüklüdür. Adı yine PC Repair Utility gibi de olabilir. Bu programlar zamanlayıcı ile otomatik çalışıyor ve belirli aralıklarda size "Scan completed" gibi sesli uyarılar veriyor. Bu tür programlar potansiyel olarak istenmeyen programlardır. Kaldırırsanız sorun düzelir.

          Yüklü program listesini yollarsanız hangi program buna sebep oluyor yazabiliriz.

          hakan hakan (15424)