Laptopu 2. ekran olarak kullanmak istiyorum

Arkadaşlar benim isteğim şu PC Kasamda DVI/VGA Girişi var laptopta DVI Girişi var ben kasadaki görüntüyü laptopa aktarmak istiyorum 2.ekran işlevi görecek.

Birde diğer PC kasamda ise. Ekran kartında DVI/HDMI var, anakart girişinde ise DVI/VGA var

2. PC kasayı boşverin o şu an elimde değil 3 gün sonra elime ulaşcak.

Bana bunu anlatırmısınız nasıl yaparım?

NOT: Ekran ı sokmeden.

nvidiagtx nvidiagtx (690)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    PC Kasasında ve Laptopta bulunan görüntü aktarma portları -"in" değil- "out"'tur. Haliyle desktop PC kasasından aldığın görüntü ve ses (A/V) çıkışını laptop monitörüne aktaramazsın. Çünkü laptop PC'lerde AV girişi yoktur, sadece çıkışı olur. Ve zaten böyle bir girişte olsaydı laptop monitörünün ikinci bir devreye daha sahip olması gerekirdi. Zira laptopta ekran kendi görüntüsünü yansıtırken ikinci harici bir görüntüyü, ikisini birlikte yansıtamazdı.

    Özet olarak bu mümkün değil. Hem mantıken ters hemde PC'lerde bu teknik bulunmaz (Audio için bazı sistemlerde hem giriş hem çıkış olarak ikisi birlikte olabiliyor ama video için sadece çıkış olabilmektedir.).

    Desktop yada laptop PC'lerde A/V çıkışları sadece uyumlu televizyonlara ve PC'lerden bağımsız başka ekranlara/monitörlere yapılabilir.

    temmuz temmuz (12505)