Laptopu açınca klavye çalışmıyor

başlıktaki gibi, bios ta klavyenin ok tuşları çalışıyor harfleri deneyemedim, oturum açınca fonksiyon tuşları hariç hiçbir tuş çalışmıyor. touchpad de çalışmıyor. pcyi kullanırken bir anda oldu. sistem geri yükleme ve sistem imajını geri yükleme yaptım ama düzelmedi. daha dün format atmıştım driverpack programıyla sürücüleri yükledim belki bununla ilgilidir. harici klavyede her şey normal bu arada.

edit: söylemeyi unutmuşum. windows 10 kullanıyorum. bilgisayarım monster abra a5 v5.1.1

kaan2901 kaan2901 (1)
5 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Windows Aygıt Yöneticisinden Devre Dışı Bırakmış Olabilirsin Orayı Kontrol Et.

    malgibiolan malgibiolan (307)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Devre dışı bırakıldıysa tamam ama normalde touchpad ve klavyeler devre dışı bırakılmaz / bırakılamaz @kaan2901 @malgibiolan temmuz 5 yıl önce
    • devre dışı değiller, zaten sağ tıkladığımda devre dışı bırak seçeneği çıkıyor kaan2901 5 yıl önce

    Aygıt yöneticisinden touchpad ve klavyelerde "Sürücüye Geri Dön" deneyebilirsin (Sürücünün özelliklerinden, "Sürücü" sekmesi altından yapılır).

    temmuz temmuz (12505)
    5 yıl önce cevaplandı

    • o seçeneğe tıklanmıyor kaan2901 5 yıl önce
    • Öyleyse sürücüyü kaldır ve yeniden yükle. Ama touchpad sürücüsünü kendi resmi sitesinden yüklersin (Laptop marka ve modeline göre). Klavye için ise ayrıca sürücü yüklemeye gerek yok. O kendisi sürücüsünü bulur ve yükler @kaan2901 temmuz 5 yıl önce
    • touchpadi kaldırdım ve resmi siteden driver indirdim. setupa tıklayınca önce "device not found" diyor, sonra bu driver uyumlu değil doğru driverı indir diyor. kaan2901 5 yıl önce
    • Öyleyse o senin yüklediğin sürücü doğru sürücü değil yada touchpad bozuk. Ama ikinci ihtimal çok zayıf. Herhalde yüklediğin sürücü yanlış. Laptop marka modeline göre yeniden bakmalısın. Belki laptop marka ve modelini tam olarak yazmak kaydıyla uzmanım.nret'te yeni bir konu açar ve doğru sürücünün bulunabilmesi için oradan yardım istersin. Mutlaka birileri sana yardım edecektir, merak etme @kaan2901 temmuz 5 yıl önce

    @temmuz hocam bilgisayarı yeniden başlattım ve bu sefer hata veren driver yüklendi ama şimdi "bu aygıt başlatılamıyor (kod 10)" diye bir hata veriyor. doğru driver olduğunu düşünüyorum bilgisayarın kasasının altında marka model yazıyor zaten resmi siteden indirdim. şu an touchpad driverı yüklü ama kullanamıyorum. laptopun klavyesi düzeldi ama bir gelip bir gidiyor. gittiği zaman bazen usb klavye takıp çıkarınca düzeliyor bazen düzelmiyor. bu arada bu sefer de fare gitti. donanımları kaldırırken farede de uyarı vardı onu da kaldırdım ve şu an aygıt yöneticisinde uyarı vermemesine rağmen fare çalışmıyor.

    edit: format attım düzeldi.

    kaan2901 kaan2901 (1)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Tamam, geçmiş olsun. Herhalde bir daha DriverPack vb bir program kullanmazsın sürücü yüklemelerinde falan. Bu tür programlarla doğru ve performanslı sürücüleri yüklemek şans işi gibi. Bazan başarılı sonuçları olabiliyor ama çok zamanda sisteme zarar veriyor, sistemi bozuyor. Sürücü yüklemelerde en doğru yol donanımların ve / veya PC'nin resmi destek sayfalarıdır. Aksi için bir mecburiyet olmazsa daima bu yollardan gidilerek sürücüler yüklenmelidir, aklında olsun. temmuz 5 yıl önce
    • teşekkürler hocam tövbe ettim driverpack e zaten :D kaan2901 5 yıl önce