Laptopu açıyorum hata verip ekran kararıyo

Grundig marka laptopum var ve bugün açma tuşuna bastım. normal bir şekilde şifre ekranı geldi şifremi girdim hoşgeldiniz yazdı ve ekran karanlık bir şekilde hata verdi. window script host başlıklı uyarıda ''C:\WINDOWS\run.vbs komut dosyası bulunamıyor '' şeklinde hata veriyor tamam ve kapat tuşları bulunuyor ikisini de denedim ama hiç bir şekilde açılmadı. ne yapabilirim?

aslhn aslhn (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    onarım medyanız varsa bunu bilgisayarınıza takın bilgisayarı yeniden başlatın bios tuşuna basın usb veya cd sizin medyanız hangisi ise ok tuşları ile üzerine gelin okey deyin medya açıldıktan sonra ileri ve onar tıklatın burdan

    1) biggisayarı onar

    2) sistemgeri yükleme

    3) komut istemi ile onar bu komutları gir  ( chkdsk C:) entr basın ( chkdsk C: /r ) entr abasın ( chkdsk C: /c :) entra basın( Y) yazın entra basın (exit) yazın yeniden başlatın

    candan candan (4301)
    8 yıl önce cevaplandı

    • cevap için çok teşekkür ederim ama onarım medyası yok başka bir seçeneğim var mı aslhn 8 yıl önce
    • bilgisayarınız açılsa kolay onarılır açılmadığı için sizin şu anki işletim sisteminiz ne ise onu netten indirin usb veya dvd ye yazdırın sürekli lazım olabilir veya bilgisayarcılardan temin edebilirsiniz candan 8 yıl önce