Laptopu HDMI kablosu ile LCD'ye bağlıyorum ama ses gelmiyor

İyi günler, laptopumu HDMI kablosu kullanarak Samsung LCD televizyonuma bağladım fakat bir türlü ses gelmiyor. Ne yapmalıyım? HDMI'da ses özelliği var diye biliyordum, yoksa yanlış mı biliyorum?

sevgikilinc sevgikilinc (22)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Şu adımları uygulayın:

    • Bilgisayarınızda sağ alt köşedeki ses simgesine tıklayın ve Kayıttan Yürütme Aygıtları'nı seçin
    • Gelen ekranda monitörünüzün markası ve altında High Definition Audio yazan seçeneğe sağ tıklayıp "varsayılan olarak ayarla" deyin

    Bunu yaptığınız zaman HDMI kablosuyla ses aktarımını aktif hale getirmiş olursunuz.

    NOT: Bilgisayarınızın hoparlörleri bu işlemi yaptığınız sürece devre dışı kalacaktır, LCD ekranla işiniz bittikten sonra çıkarırsınız ve tekrar bilgisayarınızın hoparlörleri aktif hale gelir. Gelmesse yine az önce ekrandan Hoparlörler'e sağ tıklayıp "varsayılan olarak ayarla" dersiniz.

    omercik omercik (9418)