Laptopum 5ghz hızı desteklemiyor

Laptopum 5ghz hızı desteklemiyor cat5 kablosuyla da denedim yine de olmuyor. cat6 ethernet kablosu alsam internetimi tam kullanabilir miyim ya da alternatif bir çözüm var mı ?

kullanici5954 kullanici5954 (1)
1 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bu bahsettiğin 5 GHz Wi-Fi için kullanılan bir ifade ve kablosuz ağın yayın frekansını ifade eder.  Kablolu ağ ile ilgili bir durum söz konusu değil.

    5Ghz frekansında ideal durumlarda 1300 Mbps hız alabilirsin. Bu hız modem ile bağlı olan cihaz arasındaki hızdır. Genel internet hızın değildir.  Gigabit ethernet kartın varsa 1000Mbps ile bağlanabilirsin. Sen biraz olayları karıştırmış gibisin.

    murat murat (12492)