Laptopum açılırken karışık yazılar ekranda beliriyor

ASUS marka Windows 7 yüklü laptopumda bir sorun var. Açılırken ekranda saçma sapan karışık yazılar çıkıyor bunların ne anlama geldiğini bilmiyorum. En son oyun indirmeye çalışmıştım, ondan sonra yaklaşık 2 haftadır böyle. Çözümü nedir?

Ekran görüntüleri

https://i.hizliresim.com/nWzqyg.jpg

https://i.hizliresim.com/1g1A7D.jpg

https://i.hizliresim.com/WQBjyq.jpg

kullanici957020 kullanici957020 (1)
6 yıl önce sordu

  • Yazıların telefon ile resmini çek ve konuya ekle, bir görelim. Diğer türlü problemin sebebini anlamamız için fal bakmamız gerekecektir :) temmuz 6 yıl önce

Toplam 2 Cevap

Paylaştığın resim dosyalarında Windows 7 ön yükleme dosyalarına ulaşılamadığı belli oluyor.

PC'yi bir Windows 7 yükleme medyasıyla (DVD yada flash bellek) başlatarak ön yükleme sonrası "Onarım" seçeneklerinden problemi gidermeyi denersin. Eğer bunda başarılı olunmazsa PC'ye bir format çekerek windowsu yeniden yüklersin.

Not: Tamir işinde kullanacağın windows yükleme medyası PC'de yüklü işletim sistemindeki ile tam olarak aynı olmalıdır. Yoksa tamiratta sistem tarafından kabul görmez.

Edit:

Alt resimde ilk sıradaki "Windows 7/Vista/Server seçimini yaparak açmayı denedinmi?

temmuz temmuz (12505)
6 yıl önce cevaplandı

    Üçüncü resimden anladığım kadarı ile sistemin açılması için gerekli olan boot dosyaları silinmiş veya hasar görmüş, sonuç olarak bilgisayar boot dosyalarını okuyamıyor.

    Onarım seçeneği bu işi çözer mi bilmiyorum (çözeceğini de zannetmiyorum) ama yinede deneyin. Olmassa işletim sistemini sıfırdan kurarsınız. Nasıl kuracağınızı bilmiyorsanız bilgisayarcılara götürün, halledip elinize verirler.

    omercik omercik (9418)