Laptopum açılmıyor!

Şimdi ben laptopumun harddiskini değiştirdim yeni taktığım hdd ye ise win xp atacaktım ve arkadaşıma satacaktım benim laptopta hdd nin üzerinden giden bir fleks kablo vardı bende bunu çıkarmıştım normal hdd mi taktım win 7 ye girdim win xp usb si hazırlıyordum sonra şarj az dedi bende prize taktım adaptörü laptopuda sonra laptop kapandı herşeyi hazırladım fişi çekmeyi unuttum neyse ben harddiski çıkardım bişey olmadı sonra diğer hdd ye atmaya çalıştım xp yi atamadım sonra onu çıkarıp benim hdd yi taktım fleks kabloyu takarken duman çıktı bide kabloyu yan takmışım kablo yandı haliyle bende fişi çektim korktumda onu düzgünce takıp prize taktım laptopu açtım açıldı bende geri kapattım ve arka kısmını kapattım laptopun sonra prize taktım açılmadı şok oldum ertesi gün açtım içini baktım fleks kablo ile onun gireceği yerde yanmış normal de ışıkları yanıodu prize takınca bozukken bile bugün içini açtım başka yanık var mı yanık parçaları çıkartınca çalışıyor mu diye bakim dedim çalışmadı bi da kapattım o ışıklarda gitmiş prize taktım yine yok sorun neyde ne yapmalıyım yarın bir formül daha deniyeceğim bakalım açılırsa yazarım ve hocam ne yapmalıyım? servise mi götürmeliyim ?

Laptop:asus x556uf-xx113t

n3anwari n3anwari (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bu halde bir problem için sana burada kimse yardım edemez. Sende kendi çaban ile birşey yapamazsın. Bir teknik servise götürmelisin. Hemde herhangi bir servise değil, yetkili veya teknik bakımdan güvenilebilecek bir servise..

    Geçmiş olsun.

    temmuz temmuz (12505)