Laptopum açılmıyor

Dün akşam Laptopu kapattım koydum bugun aldığımda açılmıyor hiç bir şekilde şarj da almıyor hiç bir ışığı da yanmıyor.

madobuc madobuc (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    1- Güç düğmesini biraz sertçe tıktıklayarak / zorlayarak açmayı dene.

    2- Başka bir prizde şarj etmeyi ve çalıştırmayı dene.

    3- Muadil başka bir şarj adaptörü bul ve onunla dene (Veya batarya bul, onunla dene).

    4- Bataryayı çıkar ve sadece şarj adaptörü ile çalıştırmayı dene.

    5- Şaj adaptörünü takma ve sadece batarya ile çalıştırmayı dene.

    6- Bunların hiç birinden sonuç alamazsan daha fazla uğraşma, bir teknik servise götür, orada çözüm ara.

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

      Yani başka şarj aletimi başka laptopa taktığımda sarj ediyor bu şekilde şarj aletimin sağlam olduğunu anladım.Daha önce Laptop yine aynı hatayı vermişti hiç tepki vermiyordu 5, 10 dakika sürmüştü tekrar kendine gelmiştir.İnternet forumlarında araştırdım kadarıyla statik elektiriklenme falan olduğunda bu tarz arıza veriyormuş ve benim statik elektiriklenme ile ilgili bir bilgim yok

      madobuc madobuc (1)
      6 yıl önce cevaplandı

      • Ne yazdığın tam anlaşılmıyorki.. Hangi şarj aletini denedin, çalışıyor? Farklı bir şarj aletimi? @madobuc temmuz 6 yıl önce
      • Şarj aleti problemliyse boşver statik yüklenmeyi, tamirini falan. Problemli şarj aletini zaman zaman çalışsada kesinlikle kullanmamalısın. Yoksa zaman içerisinde laptop'a zarar verebilirsin (anakarta ve / veya bataryaya). Tamiride olmaz ve zaten gerekmez, yenisi satın alınır olur, biter. temmuz 6 yıl önce
      • Sen boşver statik elektriklenmeyi falan. Webde yazılanlarıda fazla ciddiye alma, bilende yazıyor bilmeyende. Ne malum statik elektriklenme olduğu? Ayrıca olsa ne yapabilirsin? Hiç bir şey.. Kaldıki laptop üzerindeki bağlantısındanda problem yaşanıyor olabilir ve bu daha muhtemeldir, sencede öyle değilmi?! Sen en iyisi onu bir teknik servise göster. Hatta kendi yetkili servisine gösterirsen daha iyi olur. Belki biraz isteyecekleri para fazla olur ama daha güvenli ve garantili olacaktır o şekilde. Sözümü dinlersen senin için iyi olacaktır, ben gerisine karışmam, karışamam. Geçmiş olsun, kolay gelsin. temmuz 6 yıl önce