Laptopum aşırı şekilde yavaşladı. Ne yapmalıyım?

5-6 yıllık Asus n55s serisi laptopum kasma yapıyor. Örneğin pes 2015i 1920x1080 boyutunda açmama izin vermiyor. Üstüne açılan küçük ekranda da kasma yaparak oyun oynayabiliyorum. Birde cs go açtığımda ekstra bir ping ve kasma yapıyor. Ben sorunun ekran kartı veya anakartla ilgili olduğunu düşünüyorum, ayrıca yazılımsal sorun olduğunu da. Bir fikri olan veya yardımcı olabilecek çözümler sunacak ve bunları nereden kontrol edebileceğimi ve çözebilmemde yardımcı olursanız sevinirim.

hashus37 hashus37 (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

      Zamanla sistem hantallaşır ve yavaşlama, kasma problemleri meydana gelir. Aldığınızdan beri hiç format attınız mı? Eğer atmadıysanız tavsiye ederim. Hatta işletim sistemini değiştirin. 4 GB ve üzeri RAM varsa Windows 10 kurabilirsiniz.

      omercik omercik (9418)