Laptopum bir anda böyle oluyor

Dell inspiron n5110 i3 laptopum 2 3 saat çalıştıktan sonra bir anda böyle oluyor yeniden başlatınca düzeliyor  sorunu tam olarak anlamadım ama orijinal şarjını kullanmıyorum şu anki şarj orijinal şarjdan 30w-20w kadar az veriyor sizce sıkıntı şarjda mıdır farklı bir şeyde midir? Şu anlık şarj alma şansım yok eğer bir çözümü varsa yardımınızı bekliyorum uzmanlarım  https://hizliresim.com/AEwcO8

mrpylzma mrpylzma (1)
4 yıl önce sordu

  • windows etkinmi etkin olmayınca 3 saate bir yeniden başlat ve ani resetleme sonucu veri kaybı yaşayabilirsin WİNDOWS ETKİN Mİ? bilgisayarustasi 3 yıl önce

Toplam 4 Cevap

Bilgisayarının şarj ile alakası yok gibi görünüyor. Diskinde sorun ola bilir? Bilgisayarın Ram ında sorun ola bilir?

Harddiskini HD Tune ile arıza testi yap eğer hepsi yeşil ise diskinde sorun yoktur

HD Tune nedir? HD Tune nasıl kullanılır?

darkcrak darkcrak (5168)
4 yıl önce cevaplandı

    hocam tarattım hd tune'a hepsi yeşil çıktı sıkıntı burada değil gibi gözüküyor.

    buyrun: https://hizliresim.com/2H27He

    mrpylzma mrpylzma (1)
    4 yıl önce cevaplandı

    • Ram ında sorun ola bilir ram ını çıkart ve o sarı yerleri silgi ile sil internette videolar var darkcrak 4 yıl önce
    • ramlere baktım ramlerde sıkıntı yok gibi gözüküyor. mrpylzma 4 yıl önce
    • Nasıl baktınız acaba ? RAM arızasına gözle bakılmaz, anlaşılmaz. Memtest uygulamasını kullanın. hydra 4 yıl önce
    • Hem dediğiniz uygulamayı kullandım hem de farklı bir ram modeli ile denedim yine aynı sıkıntı tekerrür etti mrpylzma 4 yıl önce

    Laptop panelinde sorun var gibi görünüyor, panel bağlantı kablolarını kontrol ettirmenizi öneririm. Kendi başınıza onarmaya/ellemeye çalışmayın, bir uzmanın laptobu açması daha iyi olur. Bir bilgisayarcıya giderek bu sorunu belirtin ve panel arızasından şüpheleniyorum diyin. Laptobunun ekran kartı arızası yok çünkü laptobunda ekran kartı yok, işlemciye dahili ekran kartı var.

    hydra hydra (3800)
    4 yıl önce cevaplandı

    • Laptopta ekran kartı var, daha önce düşürmüştüm laptopu bu yüzden panel yeni değişti.Sağlam yani orijinal panel mrpylzma 4 yıl önce
    • Ekran kartı driverini silip bir eski sürümü yükleyin yine olursa, son sürümü yükleyin. hydra 4 yıl önce
    • deneyeceğim mrpylzma 4 yıl önce

    Knk selam nvidia ekran kartinda sorun eyer duzeltmek istiyosan nvidia ekran kartini denetim masasinda program silme yerine gel sil yeniden yukle bu sorunla bende karsilastim bu arada ekran karti cok isindigi icin de olabilir

    adils adils (136)