Laptopum "Normal Başlangıç" seçeneği sonrası açılmadan kendini yeniliyor

Laptop çok yavaş açılıyor diye uzmanın.net sitesinden bir çözüm yaptım msconfig ile. Başlangıç öğelerini yükle tikini kaldırıp Normal Başlangıç ı işaretledim. Daha sonrasında ise Hizmetler seçeneğinden Tüm Microsoft Hizmetlerini Gizle yapıp Tümünü Devredışı bırak yaptım ve sonuç bu ne yapmalıyım? F8 ile boot açamıyorum

mehmetkula68 mehmetkula68 (20)
5 yıl önce sordu

  • İşletim sisteminiz nedir? murat 5 yıl önce
  • Windows 8 Single Language 64 bit mehmetkula68 5 yıl önce

Toplam 3 Cevap

Windows 8 single language 64 bit

Edit:

Abilerim sizlere çok teşekkür ederim . Çözümünü buldum. Pcyi 30 sn ye kadar tuşuna basılı tutarak kapattım. Prizden çektim ve pili çıkardım . Sonra prize takıp açtım ve kişisel bilgisayarınız hasarlı görünüyor uyarısı çıktı ve davmında sistem geri yükleme yaptım. Şuan sorunsuz. Bilgileriniz için çok teşekkür ederim.

mehmetkula68 mehmetkula68 (20)
5 yıl önce cevaplandı

Yeniden başlamalarda Shift tuşuna basarak ve basılı tutarak sorun giderme ve sistem kurtarma araçlarına yada Güvenli Mod ile windowsu başlatma seçneklerine ulaşmaya çalışırsın.

Eğer bu yoldan üstte belirttiklerime ulaşma gerçekleşmezse bunu bir sistem yükleme / kurtarma medyası (DVD yada USB bellek) kullanarak yaparsın (Bu medya PC'de yüklü sürümün ISO dosyalarından hazırlanmış olmalı. Başka sürüm windows yükleme aygıtları uymaz, bu işte işe yaramaz).

Ön yükleme sonrası Sorun Gider> Gelişmiş seçeneklerine ulaşır oradan tamiratı yada sistemi problemler öncesine geri döndürmeyi sağlayabilirsin.

Windows hatalarını düzeltme yolu ile problem ortadan kalkmazsa bu sabit disk problemini (PC çok geç açılıyorduysa bu sebepten olabilirdi) yada işlemcinin aşırı ısınması problemini düşündürür (İşlemci aşırı ısınması hallerinde PC genellikle reset atar yada PC'nin tam açılabilmesi gerçekleşmez).

Önce üstte belirtiğim yollardan windowsu tamir etmeye çalışrsın. Eğer bu mümkün olmazsa sabit disk ve işlemci üzerinde yoğunlaşırsın (Sabit diskte CHKDSK disk denetlemesi ile disk ve dosya sistem hataları düzeltilir, işlemci ısınması içinde PC iç temizliği ve yeterli olmazsa işlemci termal macunu tazelemesi yapılır).

temmuz temmuz (12505)
5 yıl önce cevaplandı

  • Deneyeceğim teşekkürler. Peki Normal Başlangıç seçeneğini işaretledim. Ve PC yi yeniden başlattığım zaman açılması uzun sürer mi? mehmetkula68 5 yıl önce
  • Önce bahsettiğim disk denetlemesini falan bir yap varsa diğer problemleride gider, normale döner. Bunlara rağmen normale dönülemezse (geç açılma sürerse) diğer tetkiklerde yapılır (virüs taraması, sistem dosyalarının onarımı, daha önce oynandıysa / değişiklikler yapıldıysa belki BIOS ayarlarının düzeltilmesi vs), buraya yazarsan bu hususlarda bizde yardımcı oluruz, çözümler gösterir tavsiyelerde bulunuruz @mehmetkula68 temmuz 5 yıl önce
  • Anladım. Teşekkürler. mehmetkula68 5 yıl önce
  • Kolay gelsin @mehmetkula68 temmuz 5 yıl önce

Muhtemelen Windows 8.1 açılış logosu geldiğinde bilgisayarın restart olduğuna göre mavi ekran hatası alıyosun bu sebepten bilgisayarın açılamıyor.  Çözümde anlatılanları doğru şekilde yaptıysan bu herhangi bir hataya sebep olmaz. Başka bir sorun olma ihtimali de var.

Bir kaç defa bu işlem yani yeniden başlama tekrarlandığında Windows gelişmiş açılış seçeneklerini sunar.  Hiç bir işlem yapma ve gelişmiş açılış seçenekleri ekranı gelene kadar kapanıp açılmasına izin ver. Bu işlem 3-4 defa tekrarlandığında bir açılış menüsü gelecek ve bu menüde  Safe Mode / Güvenli mode veya Bilgisayarımı onar seçeneklerini seçebilirsin.

murat murat (12492)
5 yıl önce cevaplandı

  • @murat[7858] mavi ekran olmuyor. Sistem Windows 8 . PC markası sonrası ekran yanıp sönüyor ( siyah olup normale dönüyor 1-2 sn de ) 1 saate kadar beklemiştim sonra kapattım bilgisayarı mehmetkula68 5 yıl önce
  • @mehmetkula68 tahminim çok hızlı gerçekleştiği için mavi ekranı göremiyorsunuz. Eğer gelişmiş açılış seçenekleri gelmiyor, F8 ile de güvenli moda giremiyorsanız, Windows DVD veya Usb belleğine ihtiyacınız var. USB veya DVD'den açmak lazım murat 5 yıl önce
  • F8 deniyorum ama bişey olmuyor . 3- 4 sn bir bekleme oluyor. Sonra tekrar aynısı oluyor. mehmetkula68 5 yıl önce
  • Abilerim sizlere çok teşekkür ederim . Çözümünü buldum. Pcyi 30 sn ye kadar tuşuna basılı tutarak kapattım. Prizden çektim ve pili çıkardım . Sonra prize takıp açtım ve kişisel bilgisayarınız hasarlı görünüyor uyarısı çıktı ve davmında sistem geri yükleme yaptım. Şuan sorunsuz. Bilgileriniz için çok teşekkür ederim @murat @temmuz . mehmetkula68 5 yıl önce
  • Geçmiş olsun :) @mehmetkula68 temmuz 5 yıl önce
  • Sorunun çözülmesine sevindim 👍 @mehmetkula68 murat 5 yıl önce