Laptopum oyun açmak için uygun mudur?

[LapTop özelliklerim]

Intel(R) Core(TM) i5-7200 CPU @ 2.50GHz   2.71GHz

8GB ram     -     64 bit   -   1tb alan

NVIDIA GeForce 940mx  [ekran kartım]  [bu ekran kartını yeni buldum :D ]

İşinize yarayacak başka özellikler varsa yorumda belirtin lütfen :)

Sizce bu özellikler ile şu oyunlarda hangi ayarlada kaç fps alırım  [CSGO-ARMA3-DAYZ-DEAD BY DYLİGHT-(PUBG bu oyun için emin değilim) ]

Veya bu oyunları OYNAYABİLİRMİYİM.

Laptopuma ekran kartı takmak istiyorum ama bir malzeme benım için pahalı 130tl flan nasıl  harici ekran kartı takabılırım ? TAKABILIRMIYIM

2 kişi kullanmalık çok pahalı olmayan iyi ping alabileceğim bir internet tavsiye edebilirmisiniz ? [Çoğunluk oyunlarda kullanıcam interneti]

laptopuma şu ekipmanları eklemek istiyorum sizce nasıl ?

Philips 223V5LSB2/62 21.5" 5ms (Analog) LED Monitör Siyah 1920x1080 (tıkla)

Bloody B2100 Kablolu Oyuncu Klavye Mouse Set (tıkla)

Edit:

Arkadaşlarım CSGO da 50-60 fps alırsın dedi umudum kalmadı artık :D

combine combine (9)
6 yıl önce sordu

  • Mesaj muhtevasında ve başlığında bazı değiştirmeler yaptım. Böylesi daha uygun. Bu arada mesajlarında büyük harflerle yazmamaya dikkat etmelisin. Zira çok çirkin görüntüsü oluyor ve web plaformlarında büyük harlerle yazışmak pek hoş karşılanmaz, bağırarak konuşulma gibi algılanır. Senin tecrüben yok henüz ve zaman içerisinde bunları öğreneceksin :) temmuz 6 yıl önce
  • Tavsiyeniz için teşekkürler combine 6 yıl önce

Toplam 1 Cevap

Ben oyunlardan anlamam ama sana şöyle bir yol gösterebilirim.

Oyunların birbirlerinden farklı sistem ihtiyaçları olur ve bu sebeple yapacağın araştırmalar oyun bazında olmalıdır. Bunun içinde alttaki siteyi kullanabilirsin. Bu site sorduğun oyun ile alakalı sana lazım olan bilgiyi verecektir ve bu şekilde sisteminin o oyun için yeterli olup olmadığını öğrenebileceksin:

Can I Run It? - Çalıştırabilirmiyim? (tıkla)

temmuz temmuz (12505)