Laptopum oyun oynarken aniden kapandı ve bir daha açılmadı, ne yapmam gerekiyor?

Herkeze merhabalar Bugün Dell Studio 1555 2 gb ram ıntel dual 2 marka laptobumda Leage of Legends oynuyodum oyunu flaştan oynuyodum  oyun açıldıktan 3 dk sonra laptopum ani bi şekilde kapandı şarjın bitme olasılığı yoktu çünkü prize takılı oynuyodum kapandıktan sonra fişi pcden çektim pili çıkardım ve flaş belleği de çıkarttım biraz bekledikten sonra pili takıp denedim açılmadı pili takmadan adaptöre bağlayıp denedim olmadı pcyi kokladım ama yanık kokusu olmadı birde pili ve adaptörü bağlayınca pil şarj ışığı yanıyodu yani pili şarj ediyodu benim görüşümce anakart yansa şarj etmez  laptop yeni değil ilk çıktığında almıştım 6-7 yıldır bende fakat bakımları her yıl rutin olarak yaptırırım lütfen yardım edin ne yapmam gerekir birde servise götürsem fazla bir masraf çıkarmı?

Teşekkürler

mhmt0645 mhmt0645 (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Öncelikle geçmiş olsun.Sanıyorum ki fazla ısınmadan kaynaklı notebook'unuz zarar görmüş.Zarar gören parçayı da tespit etmek için çeşitli denemeler yapmak gerekiyor.Bunu da buradan yapmak zor.

    Ama şöyle bir şey söyleyebilirim, notebook kapandıktan sonra tuşlara bastığınızda hiçbir işlem yapmıyorsa sorun anakart kaynaklı olabilir.Ekran kartı veya işlemcinizde sorun olsaydı notebook power tuşuna basıldığında yine de bir hareketlenme olabilirdi.Ancak dediğim gibi benimki sadece bir tahmin.Sorun belki de tahmin ettiğimizin dışında bir parçada.

    Ayrıca şarj ışığının yanıp yanmamasının anakart ile ilgili olacağını sanmıyorum.Direkt olarak gelen güç bataryaya gidebilir.Eğer arada bir köprü olsaydı bilgisayar şarja takılı çalıştırıldığında bile bataryanın sürekli doldur boşalt yapması gerekirdi.

    Yapacağınız şey teknik servise götürmek olacaktır.Zaten masrafınızı tamirden önce size söylerler sizde uygun ise yaptırırsınız.Ancak eğer sorun anakart kaynaklı ise size biraz pahalıya patlayabilir.

    Bu gibi durumlarda eskiyi tamir ettirmek yerine yenisini almak daha mantıklı olabiliyor.

    ismailsarp ismailsarp (6010)