Laptopum oyun oynarken aniden kapandı

Merhaba arkadaşlar Casper G860 laptopum oyun oynarken baya ısındı sanırım, bir anda kapandı. Şimdi açılmıyor, aradan 2-3 saat geçti ve soğudu.. Ama hala açılmıyor

NOT: Elektrik falan geliyor, onda sıkıntın yok

kullanici569403 kullanici569403 (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Açıkçası durum pek iç acıcı gözükmüyor. Kapanmasının sebebi sizin de dediğiniz gibi yüksek sıcaklıklar olabilir.Ama notebookun birkaç saat sonra bile açılmaması bu sıcaklıklar sebebiyle donanıma kalıcı bir zarar vermiş olabilir.Açıkçası sorunu buradan tespit etmek zor. Zira arızanın sebebinin hangi parça olduğunu bilmemiz zor olacak.

    Sorunuzdan anladığım kadarıyla bilgisayarınıza güç düğmesine basınca hiçbir tepki vermiyor.Eğer bu şekilde ise hızlı ve pratik bir şekilde denenecekler şunlar olabilir;

    • Notebook bataryasını çıkartın ve sadece fiş ile çalıştırın.
    • Farklı bir batarya ile çalıştırmayı deneyin.

    Açılmama gibi bir durum olduğunda yüksek ihtimalle sorunu bir teknik servis halledebilecektir.

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    6 yıl önce cevaplandı

      Bir donanım problemi olduğu anlaşılıyor. Teknik servise baktırmalısın.

      temmuz temmuz (12505)
      6 yıl önce cevaplandı

        bende de aynı bilgisayar var. ve yuzdeyuz aynı problem yasıyorum. sogumasını bekilyorum ama sanırım acılmaycak. tam yine oyun oynarken kapandı. bende sandım kisıcaktan kapanmıs olabilri ama bir sure sonrada acılmayıcna anladım ki bir parcaya zarar vermıs olabilir. alalı 3 ay olmadı. acaba nasıl bir cozum uyguladınız=?

        nomipakistanli nomipakistanli (1)