Laptopum Wifi Görmüyor, Telefon görüyor ama laptop görmüyor

0

arkadaşlar laptopum wifiyi görmüyor telefondan girebiliyorum bağlanıyorum nete ama laptopdan bazen wifi görmüyor ethernet kablosuyla da bağlanıyor ama sadece wifi görmüyor diğer wifi noktalarını görüyor evin içindeki modemi görmüyor biri yardımcı olur mu ACİL

busra07 busra07 (1)
8 yıl önce sordu

  Toplam 3 Cevap


  0

  Sürücülerde sıkıntı olabilir.Cihazın internet sitesinde sizin için uygun sürücüler paylaşılır.Bir inceleyin.

  akif52 akif52 (34)
  8 yıl önce cevaplandı

   0

   modem. elektirik girişini çıkar yeniden tak bilgisayarı yeniden başlat düzelir

   candan candan (4301)
   8 yıl önce cevaplandı

    0

    Laptobun diğer Wi-fi aygıtlarını görüyor ancak kullanmakta olduğun modemi görmüyor?. Ancak siz telefon gibi aygıtlarınızda herhangi sorun olmadan tüm wifi ağlarını görüp internete girebiliyorsunuz.

    Böyle bir sorun yaşamanız pek olası bir durum olmasa bile daha önce bu tarz bir sorun görmüştüm.Sorunun çözümü için şu yöntemi uygulayabilirsiniz.Modem ayarlarınızın içine girin ve kanal ayarını 6 olacak şekilde ayarlayın.Normalde bu kanal ayarı modem tarafından otomatik olarak seçilirler.Ancak bazen notebook gibi cihazlarda sanırım uyuşmazlık sorunları olabiliyor.Bu çok düşük bir ihtimal ama yine de denemekte fayda var.

    Modemler genel olarak 1-6-11 numaralı kanallarda kullanılıyorlar.Bunun sebebi ise bu kanal aralıklarının diğer aygıt cihazları tarafından daha az kullanılıyor olması sanırım.Ben de daha önce kanal numarasının 6 yapılan bir modemin performansının arttığını gözlemlemiştim.

    Siz de bu yöntemi deneyebilirsiniz.

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    8 yıl önce cevaplandı

     üyelik gerektirir

     Cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

     Eğer uzmanim.net üyesiyseniz giriş yapabilirsiniz: üye girişi yap
     uzmanim.net'e üye olmak çok kolaydır: hemen kayıt ol