Laptopuma klavye takinca donuyor

2-3 sene once laptopun kendi klavyesine su dokulmustu bazi tuslari calismiyordu bunun uzerine harici klavye almistim 2 sene boyunca sikintisiz kullandim fakat 2 ay once klavyeyi takinca pc donmaya basladi klavyeyi baslangic ekraninda takinca pc donuyor su windows acilis simgesinin altinda donen loading tarzi sey cok yavas donuyor ve pc cok gec aciliyor cikarinca normale donuyor anlayamadim sorunu neyden kaynaklaniyor olabilir ve pc acilinca tekrar takiyorum usb portunda klavye basinj oynatiyorum surekli olarak( num,caps,scrool) lock isiklari 3u birden yanip sonuyor gidip yeni klavye aldim oda ayni bu sekilde sorun cikariyor

model:asus k52jc

not:mouse falan takınca 3 porttada çalışıyor

edit:kablosuz mouse kullanıyorum sıkıntısı yok bi kablolu deneyeyim dedim ve onunda ışığı yanıyor ve çalışmıyor

semm65 semm65 (85)
4 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Format attim cd uzerinden hala duzelen bisey olmadi

    semm65 semm65 (85)
    4 yıl önce cevaplandı

      Bluetooth klavye çözüm sağlayabilir belki

      tekn tekn (1)
      4 yıl önce cevaplandı

      • denerim tabi ama neyden kaynaklanıyor bu acaba semm65 4 yıl önce

      USB portunla ilgili bir sorun olabilir. Yani aslında klavyende sorun olmayabilir.  Sen başka klavye de denemişsin hatta format atmışsın sorun devam etmiş. O zaman geriye tek ihtimal kalıyor. USB portunda sorun var.  Başka USB porta takma şansın var mı? Bunu dene. Yine @tekn in bahsettiği Bluetooth klavye çözüm olabilir.

      Bunları yazarken;

      1. Windows 10 kullanıyorsun ve tüm güncellemeler yüklü
      2. Sürücülerin güncel

      olduğunu var sayıyorum.

      murat murat (12492)
      4 yıl önce cevaplandı

      • Klavye başka bilgisayrda çalışıyor şöyle bir şey denedim normalde kullandığım mouse kablosuz, kablolu mouse denediğimdd ışığı yandı fakat tepki vermedi usb portları sorunlu ise nasıl olurda kablosuzlar çalışır ayrıca bir oyuna giriyorum bir kaç dakika geçtikten sonra pc aniden kapanıyor sorun anakartta olabilir mi? termal macun yenilendi semm65 4 yıl önce
      • kablosuz klavye seti aldım mouseu çalışıyor klavyesi çalışmıyor ikiside aygıt yöneticisinde görünüyor semm65 4 yıl önce
      • @semm65 USB kablosuz klavye mi? Yani USB Dongle mı kullanıyorsun? murat 4 yıl önce
      • şöyle küçük aparatı var usb girişine takılan aygıt yöneticisinde hıd olarak görünüyor semm65 4 yıl önce
      • @semm65 muhtemelen usb port ile ilgili bir sorun yaşıyorsun. Başka portta dedin mi? Keşke doğrudan Bluetooth klavye alsaydın. murat 4 yıl önce