Laptopumda aniden internet bağlantısı kesiliyor

0

Bir kaç gündür laptopumda aniden internet bağlantısı kesiliyor. İnternet simgesinde "bağlantı yok" diyor. Modem normal olarak çalışıyor, ışıkları normal yanıyor. Fakat bilgisayarda bağlantı kesiliyor. Bilgisayarı kapatıp açtığımda ise düzeliyor ve bağlanıyor.

Bir kaç gündür sık sık karşılaşıyorum bu problemle. Günde 1-2 defa böyle oluyor.

Bir de bu günler içerisinde 2 oldu mouseye bir kaç kez hatta üst üste, özellikle sağ tıkladığımda menü tablosu çıkmıyor ve sonunda ekran donuyor, ve hiçbir işlem yapamıyorum. Çareyi fişi çekip kendi kendine kapanmasında buluyorum. 

Yapmak doğru değil biliyorum, ekran kartını yakmaktan ya da başka bir arızaya yol açmaktan çok korkuyorum. Fakat böyle yapmadan bilgisayarın kendi kendine kilitlenmesi düzelmiyor.

Bu yaşadığım 2 durumun sebebi ne olabilir ve nasıl düzeltebilirim?

mat7 mat7 (322)
5 yıl önce sordu

  Toplam 2 Cevap


  0

  Öncelikle driverlerini güncelle 

  Wifi driviriinin güncell olduğundan emin olun aygıt yöneticisinden bakın. Ve bilgisayarınızı birdaha asla o halde kapatmayın. 

  uzmanim9993 uzmanim9993 (19)
  5 yıl önce cevaplandı

  • Evet bende hiç istemiyorum öyle kapatmayı çok korkuyorum, fakat bu kitlenme yada donma sırasında ne yapmalıyım lütfen söyleyin . Ve ya stresten yada gören kör oldum , aygıt yöneticisine girdim fakat drivir diye bir şey görmüyorum @uzmanim9993 (5) mat7 5 yıl önce
  • driver derken aygıtkarı yanı internet bağdaştırıcıkarına iyi bak sağ tıkla ve sürücüyü güncelle de güncelse sorun yok demektir temmuz2004 5 yıl önce
  • @mat7 :) temmuz2004 5 yıl önce

  0

  @uzmanim9993  dediklerine katılıyorum sürücülerinden olabilir bu arada  windowsun orjinal mi ?

   

   

  lowcord lowcord (7)
  5 yıl önce cevaplandı

   üyelik gerektirir

   Cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

   Eğer uzmanim.net üyesiyseniz giriş yapabilirsiniz: üye girişi yap
   uzmanim.net'e üye olmak çok kolaydır: hemen kayıt ol