Laptopumda çizik oluştu, nasıl giderebilirim?

Laptopumda touchpadin yanında anlamadığım türde bir çizik oluştu bunu nasıl giderebilirim?

ghost35official ghost35official (1)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Fiziksel olarak hasar oluşmuş gibi görünüyor. Bunu düzeltemezsin. Araba olsa kaportacıya götür derdim.

    Çok takıyorsan service götürmeli ve yenisi ile değiştirtmelisin.

    murat murat (12492)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Bunun için servise götürmek saçma geliyor. Başka bişey yapamaz mıyım ghost35official 5 yıl önce
    • @ghost35official hiç bir işlem yapamazsın. Sakın çizik giderici filan kullanma. İyice zarar verirsin. murat 5 yıl önce
    • @murat sağolun gözüm kayıyor oraya,galiba tek çözüm servis ghost35official 5 yıl önce
    • @ghost35official zamanla alışırsın. Benimde bilgisayarın ekranında bir ölü piksel vardı. Sürekli gözüm ona takılıyordu. Sonrasında yerini bile unuttum. murat 5 yıl önce
    • Obsesif - Kompulsif bozukluk hastalığım var.Bu yüzden 5 kat daha fazla sıkıntı oluyor.Aslında çok küçük bir çizik fakat bu çizik yüzünden günlerce bilgisayarı açmadığımı biliyorum ghost35official 5 yıl önce
    • @ghost35official rahatsızlığın için üzgünüm. Çözüm üretebilmek isterdim ama değiştirmekten başka bir şey yok. Mouse ile kullanabilirim dersen touchpad alanını bir şey ile kaplayabilirsin. murat 5 yıl önce
    • @murat bugün daha çok gözüme batmaya başladı.Delireceğim cidden. ghost35official 5 yıl önce
    • @ghost35official hiç bekleme servise git istersen murat 5 yıl önce

    Çizik boya çiziği mi? Yoksa ezilme var mı? Ezilme varsa @murat ın dediği gibi değiştirmekten başka çare yok. Boya çiziğiyse metal eşyalar içi çizik giderici var. Onları deneyebilirsin. Hatta otomobiller için olan çizik giderici bile olabilir. Bir de kasa bölümü metal ve üzeri boyalıysa dediğim şey geçerli.

    Eğer kasa plastik ise (kasadan kastım laptopun çizik olan bölümü, klavye,touchpad dışında kalan alan) plastik çizik giderici deneyebilirsin Burada bir örneği var: https://www.hepsiburada.com/sonax-plastik-cizik-giderici-cila-75-ml-p-OTSON305000

    hakan hakan (15424)