Laptopumda FN tuşunun işlevi Alt tuşuna geçti

Lenovo Ideapad 510 laptopumu bugün kapatıp açtım, FN tuşu işlevini kaybetti ve işlevi alt tuşuna geçti. Yardımcı olur musunuz?

kremsanti123 kremsanti123 (2)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Lenovo Klavye üzerinde FN LOCK tuşunu aktif etmiş olmalısın. Klavyende FN tuşunun özelliğini kapatan FN LOCK tuşu olmalı üzerinde ışık yanar.

    Bunu açarkan alt tuşun FN tuşu gibi çalışır. Kapatırsan normale döner.

    Düzenleme:

    Klavyende FN Lock tuşu yoksa BIOS üzerinde HotKey Mode seçeneği olabilir. Bunun enabled olması gerekir.

    Veya Bilgisayarında Lenovo settings gibi bir uygulama varsa onun içinden FN tuşunu kapatmış olabilirsin.

    murat murat (12492)