Laptopumda kaç slot var ve kaç GB RAM destekliyor?

Samsung NP270E5G - K06TR model laptopum var ve içini açma şansım yok.

AIDA64 ile kontrol ettiğimde ''En Fazla Bellek Miktarı 16 GB'' yazıyor.

Görev yöneticisinde ise kullanılan yuvalarda kısmında ''1/4'' yazıyor.

CPU-Z de SPD bölümünde slot1 de mevcut RAM görünüyor 2,3 ve 4 te bilgi göstermiyor.

Bu bilgiler doğru olabilir mi? Ben en fazla iki slot vardır ve 8 GB kadar destekliyordur diye düşünüyordum.

gedavet gedavet (23)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bilgisayarında 1 adet RAM slotu var CPU-Z yanlış gösteriyor bu hataya ben düşmedim çünkü bende 2/4 yazıyordu ben bilgisayarın içerisini açtığım zaman 2 tane RAM slotu vardı yani CPU-Z programına güvenme fazla yani hiçbirine güvenme en iyisi bilgisayarın içerisini açıp bakmak. Senin bilgisayarın modelini araştırdığım zaman anakart olarak arattım ve 1 adet RAM slotu olduğunu farkettim.

    Orijinal Samsung np270 np270e5j Laptop Anakart BA41-02342A

    • Umarım bilgisayarının modeli budur çünkü tam modeli internette arattığım zaman çıkmıyor yani senin belirttiğin model.
    darkcrak darkcrak (5168)
    3 yıl önce cevaplandı

    • Modelin sonunda "G" yerine "E" yazmışım. Ama en sonunda icini acip baktim tek slot var ve 8 GB kadar yükseltilebiliyor. gedavet 3 yıl önce

    Programlara güvenme. Ram yükselteceksen mutlaka aç ve içini kontrol et. Kaç slotun var kaçı boş kaçı dolu önce bir gör. NP270E5E modelinde iki slot var görünüyor ve en fazla 8GB ram destekliyor görünüyor. Ayrıca ilk aldığında 4GB tek ram yüklü olarak geliyor.

    hakan hakan (15394)
    3 yıl önce cevaplandı

    • Modelin sonunda "G" yerine "E" yazmışım. Ama en sonunda icini acip baktim tek slot var ve 8 GB kadar yükseltilebiliyor. gedavet 3 yıl önce