Laptopumda ki ekran kartı kaç GB?

Selamun Aleyküm arkadaşlar.Benim lenovo g500 laptopum var.Ve bu laptopun içinde 2 tane ekran kartı var.Benim öğrenmek istediğim bu ekran kartları kaç gb?

1)Intel(R) HD Graphics 4000                2)AMD Radeon R500 M200 / HD 8500M Series

Şimdiden teşekkürler.

kahramanca42 kahramanca42 (61)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Intel(R) HD Graphics 4000 ekran kartı Onboard bir ekran kartı MB ye çeviremessiniz.Öyle bişey olsaydı direkt yazarlardı. Bildiğim kadarıyla minimum 64 MB Maximum 1694 MB kullanabiliyor.

    AMD Radeon R500 M200 / HD 8500M Series Ekran kartı ise 2gb

    ardahd ardahd (631)
    8 yıl önce cevaplandı

    • Cevap için teşekkür ederim.Benim laptop GTA 5 i minimumda olsa açar mı? Bu arada 4GB ram var.İntel Core İşelmci i5 3230M 2.60GHz kahramanca42 8 yıl önce
    • Rica ederim. Intel(R) HD Graphics 4000 ekran kartı açmıycaktır.AMD Radeon R500 M200 / HD 8500M ekran kartı ile oynayabilceğinizi düşünüyorum. ardahd 8 yıl önce
    • Laptop 2 ekran kartı var dediğim gibi GTA 5 i İntelle açarsa nasıl AMD ye çeviririm bilginiz var mı? kahramanca42 8 yıl önce
    • AMD Catalyst Control Center ı açın (Yoksa yükleyin) sonra ayarları manuel olarak yapabilrisiniz. ardahd 8 yıl önce
    • Kusura bakmayın biraz fazla soru soruyorum fakat 60GB Oyunu da boşa yüklemek istemiyorum.Ben de Dediğiniz AMD Catalyst Control Center var.Ordan oynamak istediğim oyunu seçip yüksek grafikte oyna dedim.Ve o oyun kasan oyun kasmadı.Dediğiniz şey bu mu? kahramanca42 8 yıl önce
    • Evet ayarları ordan yapmanızı dedim. Fakat GTA 5'in sistem özelliklerine bakıldığında minimumu karşılıyor çok akıcı bir şekilde oynayamassınız 20-30 fps alabilirsiniz.Düşük Kalitede ardahd 8 yıl önce

    GPU Z adlı programı kullanarak ekran kartın hakkında istenilen bütün bilgilere ulaşabilirsin.

    Program linki:

    http://www.gezginler.net/indir/i/17613/

    resimdeki gibi bilgileriniz çıkar

    candan candan (4301)
    8 yıl önce cevaplandı

    • Cevabınız için teşekkür ederim.Evet bu programı biliyorum.Fakat karışık buldum. kahramanca42 8 yıl önce