Laptopumun ekran kartını değiştirmem mümkün mü? Ne takmalıyım?

HPG62 b01et kullanıyorum. ATI Mobility Radeon HD 5470 var ama chipsetleri bozuk. Yaptıracaktım ama arkadaş yaptırma yenisini taktır dedi. Vatanda taktırıyorlarmış. Ne taktırmalıyım?

treajen treajen (43)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Vatan Bilgisayar laptopa yeni bir ekran kartı takma hizmeti veriyor muymuş? Ya arkadaşınız size şaka yapmış ya da siz ona eksik bilgi verdiğiniz için öyle demiş. Laptopa öyle "şurdan bi gtx 1080 takayım" diyemiyorsunuz. Chipseti bozuksa teknik servise verin, gereğini onlar yapacaktır.

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Arkadaş deyince aklıma yatmıştıda sanırım en iyisi chipsetleri yaptırmak? treajen 6 yıl önce
    • Kesinlikle öyle. Laptopa ekran kartı takılamaz mı evet takılır, bir aletle harici olarak takılır ama bu hiç yaygın bir şey değil ve her laptop (özellikle sizinki gibi eski) buna müsait değildir. Sizin için çıkar yol chipseti yaptırmak olacaktır. @treajen omercik 6 yıl önce