Laptopumun Wi-Fi simgesindeki sarı ünlem işareti

Merhaba arkadaşlar @temmuz ve @ismailsarp bey. Az önce laptopumun Wi-Fi göstergesinde sarı ünlem işareti çıktı ve internete giremez oldum fakat telefonumda hiçbir sıkıntı yoktu. Modemi kapatıp açtım olmadı, laptopu kapatıp açtım olmadı, son kez bir defa yeniden başlatayım dedim ve ne olduysa sorun çözüldü. Neden böyle olmuş olabilir acaba sorun nedir onu merak ettim? Daha yeni format atıldı sayılır, bir fikriniz var mı?

İşletim sistemi: Windows 8.1 Single Language, 64-bit

efsaneemrahylz efsaneemrahylz (247)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Değişik sebepleri olbilir ama önemli değil. Olur bazan öyle şeyler, takma kafaya.

    Böyle hallerde, modemi ve PC'yi yeniden başlatabilirsin. Olmazsa "Sorun Gider" ve/veya "Tanıla" yaparsın, yine olmadı ağ bağlantısını (veya kablosuz ağ bağdaştırıcısını) önce devre dışı bırakır ve sonra yine etkinleştirirsin (sağ tık marifetiyle) yada Aygıt Yöneticisinde kablosuz ağ bağdaştırıcısı üzerinde "Donanım değişikliklerini tara" yaparsın (Yine sağtık menüsünden). Bunların hiç bir olmadıysa Sistem Gei Yükleme ile problem öncesine dönmeyi denersin. En son çare, kablosuz ağ bağdaştırıcısı sürücüsünü sistemden tamamen kaldırarak yeniden yüklersin.

    Demokrasilerde çareler tükenmez :)

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

      @temmuz hocamın dediği gibi sorunu net söylemek zor. Bunun birkaç sebebi olabilir.

      • Belki bilgisayarınız bir şekilde IP alamadı ve manuel ip alarak sorunu çözebilirdiniz.
      • DNS adresinizi değiştirmeniz veya DNS önbelleğini silmek sorunu giderebilirdi.
      • Ağ kartınızı devre dışı bırakıp tekrar etkinleştirmek sorunu düzeltebilirdi.

      Bunun gibi birçok olasılık denenebilirdi. Ama sorunu çözdüğünüze göre artık öncesini düşünmenize gerek yok :)

      ismailsarp ismailsarp (6010)