Laptopun deli edici sesi , FPS düşüklüğü ve ısınma

Bilgisayarım Sony Vaio VPCZ1 gençlik oyunu olan League of legends oynuyorum FPS 60 tan yukarı olmuyor ping de 60 dan aşağı olmuyor ve bunlar olurken deli edici bir ses ve ısınmayla karşılaşıyorum uçak kalkıyormuş gibi muazzam yükseklikte ses çıkıyor. Gereken neyse yapabilirim ama sorunun nerde olduğunu çözemedim.Bu konuda bana yardımcı olur musunuz lütfen . Sonuç olarak bilgisayar oyundayken ısınıyor,ses çıkartıyor ve yavaşlıyor. NVİDİA ve intel core i7 olmasına rağmen :(

tauriel tauriel (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Intel core i7 işlemciler ısınma konusunda efsane olma yolunda ilerliyor.

    Aynı şekilde i7 işlemcili Lenovo bilgisayarım yanacak kadar ısınıyor.

    Notebooklarya yapabilecekleriniz sınırlı.

    Bilgisayarınızda Malware virüs olmadığından emin olun. MalwareBytes nedir? MalwareBytes nasıl kullanılır? Malwrebytes ile tarama yapabilirsiniz.

    Virüs, Adware, yani Malware grubu yazılımlar işlemciyi fazlaca yorar.

    Bilgisayarınızın temiz olduğundan emin olduktan sonra  yapabileceğiniz diğer şey oyun oynarken başka programların açık olmasını engellemek. Antivirüs vs varsa bunları kapatın.

    Mümkünse ortam ısısını düşürün.  Klima, fan gibi çözümlerle.

    Bilgisayarınızdan gelen ses fan sesidir ve aşırı ısınmadan dolayı fazla çalışır. Bu da gürültüye sebep olur.

    Notebook olduğu için yapabileceğiniz çok fazla bir şey yok.  Belki notebook soğutucu almak faydalı olabilir.

    cemkara cemkara (4215)
    9 yıl önce cevaplandı

    • Çok saolun soğutucu kullanıyorum ısınma yine var ama ses olmuyor halbuki bilgisayarı ne ümitlerle almıştım Saolun saygılarımı sunarım :) tauriel 9 yıl önce
    • Maalesef bu işin doğasında var. Biraz şans gerekiyor :) cemkara 9 yıl önce