Laptopun ekran kartı düşük,ise laptopun grafik kartı değiştirilebilir mi?

eski bir acer 5920 marka laptopum var ekran kartı 384 MB,

düşük olduğundan bir çok yeni oyunu oynayamıyorum

laptoptaki bu ekran kartını 1 veya 2 GB olarak değişir mi eski (2008 model) olması sorun mudur?

muvel muvel (332)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    İstisnalar hariç laptoplarda ekran kartları değiştirilemez ve imkan manasında değiştirilebilir olanlarındada yine bu değişikliği yapmak pek mümkün olmaz. Zira bu ekran kartlarını piyasadan temin etmek çok zordur, kolay kolay bulunamazlar. Belki yetkili servisler yoluyla falan bulunabilselerde çok pahalıya mal olurlar, astarı yüzünden pahalıya gelir. Bunu yapmaktansa üzerine biraz daha koyarak arzu ettiğin seviye ekran kartına sahip yeni bir laptop satın almak daha rasyonel olabilir.

    Senin laptop'un özeline gelince ekran kartı değişikliği yapılabilir olup olmadığı en doğru ve kesin olarak yetkili servisine sorupta öğrenilebilir. Bence büyük ihtimalle yapılamaz (bazı istisnalar haricinde yapılamayacağını belirtmiştik) ama eğer yapılabilir derlerse onlara fiyatta sorarsın.

    temmuz temmuz (12505)