Laptopun mikrofonu çalışmıyor.

Laptopun bir kulaklık ve bir de mikrofon girişi var. Galiba kulaklık girişinin içinde bir şey kalmış. Bu nedenle laptopun önceden çalışan mikrofonu şimdi çalışmıyor. İçinde kalan şeyi kendim çıkartabilir miyim?(Bir kablonun ucu gibi bir şey) Ya da başka bir çözüm var mı?

***Telefonumun kulaklığını mikrofon yerine taktığımda mikrofon işi görüyor ama bu defa da ses gelmiyor.

mstfz2001 mstfz2001 (17)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Kulaklık girişinin içinde bir parça kaldıysa en azından o parçayı, bilgisayara zarar vermeden çıkartmanada lulaklık girişini kullanamazsın. İnce uçlu çımbız gibi bir alet ile almayı deneyebilirsin.

    Harici mikrofon yerine Laptop'un kendi kulaklığını kullanmak isteyebilirsin. Belki kulaklık girişi içindeki parça Windows işletim sistemini kandırıyor ve "Harici mikrofon" takılı gibi görüyor olabilir.

    Bu durumda şunu yap;

    1. Ekranın sağ alt köşesindeki ses simgesini sağ tuşla tıkla
    2. Kayıt aygıtları'nı seç. Eğer Windows iki mikrofo görüyorsa burada iki seçenek olmalı.
    3. Üzerinde varsayılan yazan değil de diğerini seç ve alttan varsayılan yap'ı tıkla

    Böylelikle tümleşik mikrofonu devreye almış olursun.

    murat murat (12492)