Lastpass eklentisi ne kadar güvenilirdir?

kullandığım browserlerde kullanıcı adı  ve parolalar için kolaylık olsun diye "Lastpass" eklentisi kullanıyorum.Sizce güvenilirliği ne kadardır?

cevabınız için şimdiden teşekkürler...

bydexter bydexter (1)
9 yıl önce sordu

  • Bilgileriniz için çok teşekkür ederim.. bydexter 9 yıl önce

Toplam 1 Cevap

Öncelikle bu eklentinin CNet, PCMag gibi ünlü teknoloji siteleri tarafından tavsiye edildiğini belirtmek isterim. Ancak bununla beraber Apple, Steam gibi büyük firmaların müşteri bilgilerinin ele geçirildiğini varsayarsak, şifrelerinizin ele geçirilmesi, nasıl ki Google hacklense şifrelerinizin ele geçirileceği gibi ihtimaller dahilinde. Ancak LastPass yazılımının kullandığı şifre saklama tekniği sayesinde şifreleriniz sadece sizin kaydettiğiniz tarayıcının açacağı şekilde bir anahtar haline getirilmiştir ve bu yüzden güvenli olduğunu söyleyebiliriz.

Bu yazılımla ilgili bir diğer problem ise her Amerikan firmasında gerçekleştiği gibi bilgilerinizin her an NSA (Ulusal Güvenlik Dairesi) tarafından ulaşılma ihtimali oluşu.

Üstte yazdıklarımı özetleyecek olursam, bu yazılım her programda olabilecek riskleri içermekte fakat genel olarak güvenilir bir yazılım olduğunu söyleyebilirim.

utkubayat utkubayat (885)