LAV Video Decoder Zararlı Yazılım Mıdır?

Görev çubuğundaki gizli simgelerden asus smart gesture açtığımda bir anda LAV Video Decoder simgesi çıkıyor

dosya konumu  C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\K-Lite Codec Pack\Configuration(kısayol)

kısayol dan dosya konumua gidildiğinde C:\Windows\System32 rundll32 görünüyor.

k-lite media codec Programı ile simge görseli aynı

LAV Video Decoder Zararlı Yazılım Mıdır?

mutecessis mutecessis (216)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    LAV Video Decoder zararlı bir yazılım değildir. K-Lite Codec Pack ile gelen bir video çözümleme aracıdır. Senin herhangi bir şey yapmana gerek yok. Farklı codeclerle üretilen farklı video formatlarını oynatabilmek için bunun gibi çözümleme araçlarına ihtiyaç duyabiliyoruz. K-Lite Codec Pack yazılımının bir sürü codec aracı var. LAV Video Decoder de onlardan birisi. Bilgisayarında K-Lite Codec Pack yüklü olduğu için görev yöneticisinde görmen çok doğal.

    Endişe etmene gerek yok, LAV Video Decoder virüs / zararlı yazılım değil.

    omercik omercik (9418)