''left 4 dead'' adlı dosyayı bir türlü silemiyorum

Başlık tan da anlaşılacağı üzere 5 saat 22 dk oldu bir türlü silemedim gitti şu klasörü yardım yada teoriniz varmı ?

siliyorum ama bir ikon geliyor ve ikonda program bir yerde çalıştığı için silinmiyor falan diyor.

lucas77 lucas77 (199)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Eğer silmek istediğin klasör bir program dosyası ise ve o program geri planda çalışmaktaysa silemezsin ve zaten program dosyalarını doğrudan el ile silmek yanlış olur, bazı problemlere yol açabilir. Programlar ve programlara ait dosyaların silinmesi değil kaldırılması (uninstall edilmesi) gerekmektedir.

    Eğer durum böyle değilse;

    1- Revo Uninstaller programı (tıkla) "zorla" kaldır seçeneğinden -klasörü göstererek- silmeyi deneyebilirsin.

    2- Unlocker programı (tıkla) ile silinmeyen klasörün silinmesine engel olan bağlantılarını iptal ederek silmeyi deneyebilirsin.

    3- Eğer silmek istediğin klasör çok eski bir klasör değilse ve işletim sistemi Sistem Geri Yükleme uygulamasında klasörün oluşturulması öncesine ait kayıtlı bir "geri yükleme noktası" mevcutsa sistemi geri alabilirsin:

    Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl yapılır? (tıkla)

    Daha sonrada sistemde virüs ve zararlı yazılımlar taranmalıdır:

    Malwarebytes nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    Emsisoft Anti-Malware nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    Zemana AntiMalware nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    HitmanPro nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    AdwCleaner nedir.nasıl kullanılır? (tıkla)

    Sistemde yüklü antivirüs programıyla taramada yapılmalıdır.

    temmuz temmuz (12505)