Legacy bios'dan Uefi'ye geçilir mi?

İyi akşamlar lütfen yardimci olur musunuz? Benim önceden Windows 10 Uefi di, yeni ekran kartı aldım bios güncel olmadigi icin bios ekrani gelmiyordu.
Bende bilgisayarciya getirdim ve bios güncellemesi ile format attilar düzeldi. Şimdi bios legacy de bende hiç menun degilim yavas açılıyor ve sistem geri yükleme yapinca sıkıntı oluyor, Uefi format usb si var elimde, Bios dan uefi modunu seçip format atsam bir sıkıntı olur mu? Uefiye döner mi yine?

diomfire diomfire (1)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Sıkıntı olacağını sanmam deneyebilisin.

    hydra hydra (3800)
    4 yıl önce cevaplandı

      Hiç bir sıkıntı yaşamazsın UEFI kurulum yapabilirsin.

      murat murat (12492)