lenova bilgisayaran ekran kilidi

lenova z50 kullanıyorum ekran kilit sifresini girdim simdi yanlş dıyo ne yapmam gerekiyo yardım plesae !!

kullanici184398 kullanici184398 (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Lenovo OneKey Recovery Adımları:

    • Öncelikle bilgisayarınızın tamamen kapalı olduğundan ve cihazın Şarj adaptörü ile prize bağlı olduğundan emin olun.

    • Bilgisayarınızın güç düğmesinin yanındaki (Bazı modellerde şarj girişinin yanında yer alır.) “Novo” butonuna basarak cihazın açılmasını bekleyin.

    • Karşınıza lenovo logosu çıktıktan kısa bir süre sonra gelen mavi ekrandan, “System Recovery” seçeneğinin üzerine gelip Enter’a basın. Akabinde Recovery işleminin başladığını gösteren ekran gelecektir. (Loading Files.....)

    • Bu yükleme ekranı tamamlandıktan sonra karşınıza “Lenovo OneKey Recovery menüsü gelecektir

    • Hâlihazırda seçili olan “Restore from initial backup” seçeneği üzerinde hiçbir değişiklik yapmadan “Next” butonuna basın.

    • Bir sonraki ekranda ise “Start” butonuna basarak yükleme işlemini başlatın.

    • Recovery işleminin başlamasını için sizden iki ayrı onay istenecektir: Her ikisine de “Yes” diyerek devam edin.

    • Karşınıza yüklemenin başladığına dair (%0 - %100) bir ekran gelecektir. Yaklaşık 20-30 dk. sonra da bu işlemin %100 tamamlandığını gösteren uyarı mesajı gelecektir: “OK” butonuna bastıktan sonra sağ altta bulunan “Done” butonuna basın.

    • Kurulum işleminin devam edebilmesi için “Reboot” butonuna basarak cihazı yeniden başlatın.

    • Cihaz yeniden başladıktan sonra karşınıza Windows 8’in standart kurulum ekranı gelecektir:
      Kullanmak istediğiniz dili seçtikten sonra kuruluma devam etmek için “Next” butoununa basın.

    Önemli Not: Türkçe dilini seçtiğinizde “Next” butonunun “İleri” olarak değiştiğinden ve sözleşmenin de Türkçe olarak geldiğinden emin olunuz. Aksi takdirde işletim sistemi diliniz İngilizce olarak kurulacaktır.

    ogzkzu ogzkzu (286)