Lenova bilgisayarimda fn tuşunu kullanmadan f tuşlarını ses açma vs kullanmak istiyorum.

Cihazimin modeli lenova ideapad 3 15IIL05 tir. Bilgisayarimla onceden fn tusuna basmadan f tuşlarıni rahatca kullanabiliyordm.Ancak sıfirlandiktan sonra fn e basmadan f tuslarindan ses acma ekran parlakligi artirma gibi seyleri yapamiyorum.Fn e basmadan tekrar eskisi gibi e tuslarıni nasil kullanabilirim.Yardimci olursaniz sevinirim

emriye emriye (1)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    bios ayarlarından değiştirebilirsin

    nnser nnser (16)
    3 yıl önce cevaplandı

      klavyede kilit simgesi olan bir tuş var mı? genelde esc'ye koyuyorlar eğer kilit simgesi olan tuş varsa fn + (kilit simgesinin olduğu tuşa bas) fn'yi kilitliyor ve f tarafını fn basmadan kullanmana yarıyor. ya da üstteki arkadaşın dediği gibi bios'tan girip kendin ayarlaman lazım.

      not: senin modeline baktım sanırım yanlış değilse F9'un üstünde kilit simgesi var. fn + f9 yaparak fn tuşlarını f'e çevirebilirsin.

      xebeth xebeth (37)