Lenovo a3300h tablet için stock rom

Lenovo a3300h tablet için stock rom arıyorum bulamadım bir türlü tabletimdeki virüs nedeniyle ne fabrika ayarları yaparak nede hard format atarak gideremedim sorunumu interneten araştırdıgım kadarıyla stock rom yükleyerek temiz bir format atabilmek mümkünmüş lakin aramalarımda lenovo a3300-h ile ilgili bir stock rom bulmuş değilim bulduklarım a3300hv yanlış bir rom yükleyerek hata yapmak istemiyorum bu konuda bana yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim. (Rom dosyasını sd karta atarak açılışta formatlamak istiyorum çünkü tablet açılıp hemen geri kapanıyor)

yasinbilgin yasinbilgin (11)
7 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Evet bu durumda iyi yapmışsınız, yanlış yüklenen Stock ROM tabletinizi açılmaz hale getirebilir.Telefon ve tabletler bu konuda biraz daha hassaslar, donanımları farklı olduklarından bilgisayarlar gibi her işletim sistemini çalıştıramıyorlar.

    Sizin tabletiniz için biraz araştırma yaptım ancak kesin bir sonuca ulaşadım.Açıkçası emin olmadığından size de bu linkleri vermek istemedim.Ancak YouTube de tabletinize Custom ROM (özel ROM) atılan bir video mevcut.Custom ROM aslına bakılırsa stock romdan daha performanslı ve iyi olabiliyor.Videoda ROM ve ROM'uyüklemek için gerekli olan araç paylaşılmış.Bu durumda size tabletinize Custom ROM yükleyebileceksiniz.

    Sizin ihtiyacınız olanlar;

    • Buraya tıklayın ve Custom ROM dosyasını indirin. (ROM dili varsayılan olarak Rusça olabilir ancak ayarlar üzerinden Türkçe olarak değiştirebileceksiniz.)
    • Buraya tıklayın ve Açılan sayfada Windows butonu ile SP Flash Tool aracını indirin (ROM yükleme aracı)

    Şimdi gerekli dosyaları bilgisayarınıza indirdiniz.Buradaki YouTube videosunda gösterildiği gibi ROM kurulumunu gerçekleştirin.

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    7 yıl önce cevaplandı

    Şuraya bunu ek düşeyim.

    Senin tabletin bildiğim kadarıyla sim kart girişli ve 3g. Ancak bu tablette konuşma ve mesajlaşmma yok. Eğer sen türkiye dşı bir rom yüklersen telefon ve mesajlaşma özelliklerini açabilirsin. Fakat bu adımda cihazın garantisi gidebilir. Sen en iyisi bu garanti meselesini araştır. Sonra üzülme :D

    sametc sametc (18)
    7 yıl önce cevaplandı

      Lenovonun Destek sayfasında ürününüzün açık kaynak kodu yer almaktadır. İsterseniz lenovonun sayfasında ki ROM' uda yüklemeyi deneyebilirsiniz.

      Open Source Code - A7-30 Tablet (A3300) H/HV Tablet  - - - > Güncel sürüm

      Open Source Code (for Android 4.2, Jelly Bean) - A7-30 GV Tablet (A3300) - - -  > Cihazınızla uyumlu

      Open Source Code (for Android 4.4, KitKat) - Lenovo TAB A7-30GV (A3300) - - - > Cihazınızla uyumlu

      ogzkzu ogzkzu (286)
      7 yıl önce cevaplandı

      • teşekkür ederim yükleme yaptım tekrar kurcalamayım :) yasinbilgin 7 yıl önce
      • geçmiş olsun :) ogzkzu 7 yıl önce