Lenovo Bilgisayar 'FN' tuşu sorunu

Lenovo Z510 pc aldım. Fakat fn basınca F1 F2... Tuslarını kullanabiliyorum . Basmayınca ise F tuşlarının uzrindeki fonksiyonları kullanıyrum.

Örnek: parlaklık - ses acma kapama vb.

Bunu tam tersine cevirmek istiyorum .

ramazanns ramazanns (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    Sorununuzun çözümü için ilk önce bilgisayarınız açılırken f2 tuşuna basınız. Bu işlem bilgisayarınızın BIOS ekranını açacaktır. BIOS ekranında "Configuration" sekmesine geliniz ve "Hotkey Mode" seçeneğini tam tersine ("Enabled" ise "Disabled", "Disabled" ise "Enabled") çevirin.

    Eğer ki BIOS altında "Hotkey Mode" seçeneğini bulamadıysanız, BIOS güncellemesi yapmanız gerekmektedir. Bu işlem "Hotkey Mode" seçeneğini görebilmenizi ve değiştirebilmenizi sağlayacaktır.

    utkubayat utkubayat (885)
    9 yıl önce cevaplandı

      Teşekkürler :) sorunu hallettim . Sevdim bu siteyi :D

      ramazanns ramazanns (1)
      9 yıl önce cevaplandı

        Dostum Allah razı olsun, basit bir yöntem ama büyük bir sıkıntıdan kurtardın beni. İlmiyle amel edipte insanlara yardımcı olanlara sonsuz teşekkürler. Bende bu yöntem işe yaradı, umarım herkesin işine yarar.

        hush hush (1)
        9 yıl önce cevaplandı

          fn tuşu ile esc tuşlarına aynı anda basarsanızda bu sorunu halletmiş olursunuz, saygılarımla

          bigoo bigoo (1)