Lenovo Bilgisayarlar Windows 10 Mayıs 2020 Güncellemesi

Windows 10 2004 güncellemesi neden lenovo cihazlara yüklenemiyor?

Windows 10 2004 güncellemesini lenovo cihaza yükleye bilirim veya güncelleye bilirim?

Lenovo, bilgisayarlarını yeni işletim sistemi güncellemesi için test ettiğini söyledi doğru mu?

darkcrak darkcrak (5168)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Microsoft 10 Mayıs 2020'de en son güncellemesi olan 2004 sürümünü yayınladı fakat bir çok kişi bu sürümü bilgisayarına yükleyemedi ayrıca zorla yükleyenlerde hataların da olduğu söylentileri çıktı. Microsoft her ay veya her sene bir güncelleme yayınlıyor fakat her güncellemesinde kendini geliştiriyor ve daha hızlı bir kullanım sunmaya çalışıyorlar fakat her güncellemesinde bir hata veya bir uyumsuzlu durumu çıkıyor ve bunada Lenovo cihazlar eklendi, aşağıdaki beş ürün ailesinin Windows 10 Mayıs 2020 Güncelleştirmesi'nde test edildiğini söylüyorlar:

    • ThinkPad laptops
    • Lenovo Notebook/Ideapad
    • ThinkCentre+AIO
    • IdeaCentre+AIO
    • ThinkStation

    Windows 10 sürüm 2004 için önceden onaylanmış modellerin tam listesi, atlamadan sonra kutuya yerleştirilmiştir.

    Microsoft bütün bilgisayarlara güncellemeyi göndermiş ve test edilmiş. Tabii ki, hataların cihazınızda çalışan üçüncü taraf uygulamalar dan ve Lenovo olmayan sürücülerden de kaynaklanabileceğini unutmayın, bu nedenle bilgisayarınızda ara sıra hatalar ile karşılaşa bilirsiniz fakat bilgisayarınızı sıfırlar iseniz sorunun düzeleceğide aşikar gibi görünüyor.

    Zaten microsoft'da açıklamıştı resmi olarak  "Lenovo tarafından test edilmemiştir ve güncellenmiş sürücüler mevcut olmayabilir." diye

    "Test edilmemiş bir cihazı yükseltmeye veya güncellemeye devam etmek istiyorsanız, Microsoft Windows Yardım sitesine göz atabilirsiniz. Microsoft, donanım için Windows 10'un bir parçası olarak genel sürücüler sağlayabilir, ancak bazı özellikler ve işlevler kaybolabilir" diye açıkladı Lenovo'da.

    Eğer cihazınız güncellemeyi görmüyorsa Windows 10 güncelleme aracını kullana bilirsiniz ve ISO olarak indirip kurabilirsiniz "Windows 10 güncelleme aracı".

    Eğer bilgisayarınız Windows 10 sürüm 1903 ve 1909 sürümlerine sahip ise Windows 10 2004 sürümüne yükseltmeniz uygun görünüyor.

    Peki Windows 10 2004 güncellemesi ile neler geliyor:

    • Daha stabil çalışıyor yani daha akıcı çalışıyor bilgisayarınız.
    • Daha güvenli
    • Görev yöneticisinde artık GPU sıcaklıklarını görebilirsiniz.
    • Yazdıklarıma ek bir çok özellik geldi.

    15.10.2020 Ekleme:

    Windows 10 2004 sürümüne artık bütün cihazlar yükseltilebiliyor. Eğer halen daha Windows 10 2004 sürümüne Lenovo cihazınızı güncelleyemiyorsanız alttaki linkteki adımları takip edebilirsiniz.

    Windows 10 2004 "Cihazınız Henüz Hazır Değil" hatasının çözümü nedir?

    darkcrak darkcrak (5168)