Lenovo G500 FN tuşunu kapatamıyorum. FN tuşu nasıl kapatılır?

Arkadaşlar Lenovo g500 marka laptopum var daha once bıostan girip hotkey mode seçeneğini disabled yaparak sorunu çözmüştüm ama şuanda hotkey mode seçeneğini disabled yapsamda fn tuşları pasif hale gelmiyor yani f1 f2 f3 tuşlarını kullanmak için fnye basmak zorunda kalıyorum f2 ye bastıgımda direk ses açma işlevi uyguluyor yardımcı olabilecek varmı

ademcam ademcam (1)
5 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Lenovo Web sitesinde FN tuşlarını pasif hale getirmek için şunu yapın diyor:

    1. BIOS'a gidin,  Configuration sekmesini bulun
    2. Ok tuşları ile aşağı inin  "HotKey Mode" seçeneğini bulun
    3. Enter tuşuna basın  "Hotkey Mode" değerini "Legacy Mode". olarak değiştirin
    4.  Fn+F10 tuşlarına basarak BIOS ayararını kaydedin ve BIOS'tan çıkın.

    Bu şekilde mi yapıyorsun?

    hakan hakan (15424)
    5 yıl önce cevaplandı

      Evet tamda bu şekilde yapıyorum ama olmuyor

      ademcam ademcam (1)
      5 yıl önce cevaplandı

        @ademcam aynı cihazdan bende var bu sorunu bios'u güncelleyek çözmüştüm

        kaydolum kaydolum (97)
        5 yıl önce cevaplandı

        • Biosum şuan en güncel halinde yanu lenovonun sitesindeki bios guncellemesini indirdim en zaten o versionu kullandigimi soyledi baska bir surum varsa bilmedigim yardimci olurmusun. ademcam 5 yıl önce
        • @ademcam https://support.lenovo.com/my/tr/downloads/DS036474 indirip yüklemeyi deneyin kaydolum 5 yıl önce