LENOVO güç düğmesi ve kapak ayarları

Merhaba arkadaşlar öncelikle ekran parlaklığı hakkındaki çözümünüz için teşekkürederim denedim ve problem ortadan kalktı ancak windowsu 8.1 güncelledikten sonra güç düğmesi ve kapak ayarı kısmındaki fonksiyonlar çalışmıyor. Düğmeye bastıktan sonra kapat yazmasına rağmen uyku moduna geçiyor bu konudada yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürederim. ( cihaz Lenovo Z500)

gokhaneren gokhaneren (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    1.  Denetim Masası / Güç Seçenekleri menüsüne girelim.
    2. Güç Seçeneklerine geldikten sonra sol taraftaki menülerden "Güç düğmesinin yapacaklarını seçin" linkine tıklayın.
    3. Şu anda kullanılmayan ayarları değiştir linkine tıklayın.
    4. Hızlı başlatmayı aç (Önerilen) seçeneğinin yanındaki kutucuktaki, tick işaretini kaldırın.
    5. Değişiklikleri Kaydet butonuna basıp, çıkın.

      http://www.upmatik.com/m/2014/12/17/Ekran_Alıntısı.jpg

    ogzkzu ogzkzu (286)
    9 yıl önce cevaplandı

      kardeş onu yaptıkta gine aynı sorun ve bu sefer bilgisayar çok geç açılıo uykudan çıkmış gibi açılıo

      berkesantr berkesantr (1)
      7 yıl önce cevaplandı

      • windows+r tuşuna bas çalıştır penceresine regedit yaz tamam butonuna bas kayıt defteri düzenleyicisi açılacaktır HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\ACPI anahtarına girin start değerine çift tıkla değeri 4 olarak ayarla tamam de bilgisayarı yeniden başlat 0050 7 yıl önce