Lenovo ideapad 510 fn nasıl devre dışı bırakılır ?

Oyunlarda f tuşları kullanılıyor ama fn ile kullanmak zorunda kaldığım için kullnamıyorum.

moskun moskun (1)
4 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Daha öncden @hakan bu konu ile ilgili bir çözüm paylaşmıştı  dilersen altdaki linkden çözüme gide bilirsin.

    Notebook'umda FN tuşu hep aktif. FN tuşunu nasıl kapatabilirim?

    darkcrak darkcrak (5158)
    4 yıl önce cevaplandı

      Merhaba,

      Bu özelliği BIOS ortamından kapabilirsiniz. Özellik BIOS ortamında Hotkey Mode olarak geçecektir. Özelliği kapattığınızda FN tuşuna basmadan F1, F2 tuşlarına basabilir hale geleceksiniz. Bu yeni notebooklarda fonksiyon tuşlarının hızlı kullanımı için yapılır ama bazı kullanıcılar da bunun tam tersini istiyorlar.

      BIOS üzerinden Hotkey özelliğini kapatmak için aşağıdakileri yapabilirsiniz.

      1. Bilgisayarınızı kapatın
      2. Güç düğmesine basın ve F2 tuşu ile yada FN+F2 tuşu ile BIOS a girin.
      3. BIOS menüsünden Configuration sekmesini bulun.
      4. Hotkey Mode seçeneğini bulun ve  Disabled olarak değiştirin.
      5. Ardından Save and Exit diyerek ayarları kaydedin. (F10 tuşu genelde Save&Exit kısayoludur)

      Tüm bu işlemlerin ardından FN tuşuna basmadan F1, F2 tuşlarını kullanabileceksiniz.

      ismailsarp ismailsarp (6010)
      4 yıl önce cevaplandı

        Malesef hepsini denedim ama olmadı.Bunun için program var mı ?

        moskun moskun (1)