Lenovo İdeapad S145 Advanced BİOS bölümünü açma

Lenovo laptopumda Advanced Bios bölümünü açmaya çalıştım. İnternetten hangi kaynaktan baktıysam işe yaramadı.

sadecemerakli sadecemerakli (9)
5 ay önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Lenovo forumuna baktım. Eğer normal BIOS'da Advanced seçeneği yok ise erişmenin mümkün olmadığı yazıyor. Yani gelişmiş seçenekler size sunulmamış, erişmek mümkün değildir demektir. Tüm BIOS yazılımları aynı özelliklere sahip olmuyor.

    Advanced BIOS seçeneklerinde aradığınız şey nedir?

    Ekleme:

    UMA buffer size arttırılması işlemi sadece entege grafik kartına sahip MASAÜSTÜ bilgisayarlar için geçerlidir.

    AMD sitesindeki UMA Buffer Size ile ilgili açıklama şu şekilde:

    Öneriler yalnızca entegre grafiklerle donatılmış masaüstü sistemler için geçerlidir. Hem entegre hem de ayrı grafiklerle özelleştirilmiş masaüstü sistemlerine sahip kullanıcılar, entegre GPU'yu sistem BIOS ayarları aracılığıyla devre dışı bırakmayı düşünmelidir. Bu, grafik iş yüklerinin yalnızca ayrı GPU'ya atanmasını sağlayarak ve UMA çerçeve ara belleğini serbest bırakarak daha iyi bir oyun deneyimi sağlayabilir.

    Ek bilgi: UMA frame buffer nedir? UMA frame buffer nasıl ayarlanır?

    alattin alattin (16999)
    5 ay önce cevaplandı

      UMA Buffer Size

      sadecemerakli sadecemerakli (9)
      5 ay önce cevaplandı